S&P погіршило прогноз розвитку економіки єврозони

Рейтингове агентство Standard & Poor’s Ratings Service прогнозує зростання кількості  корпоративних дефолтів у країнах єврозони. На думку експертів, цьому сприяє швидке настання термінів погашення кредитних позик на тлі погіршення прогнозів щодо економічного розвитку ключових країн регіону.

Так, за даними агентства, коефіцієнт ймовірності дефолту серед компаній зони євро в кінці другого кварталу поточного року виріс до 5,3%, в той час як на кінець березня поточного року коефіцієнт становив 4,6%.

Разом з тим аналітики Standart & Poor’s відзначають, що нещодавні розпорядження Європейського центрального банку повинні скоротити цифру можливих дефолтів, а також посприяють збільшенню рівня ліквідності на ринку регіону.

Однак на сьогодні існують великі ризики розвитку подальшої рецесії єврозони, яка може перейти в більш складну і затяжну стадію. У разі реалізації негативного сценарію коефіцієнт ймовірності дефолту збільшиться до 8%.

В агентстві також відзначають, що обсяг позик єврозони, які потрібно погасити до 2014 року, залишається досить великим. При цьому наразі кредитори справляються з обслуговуванням своєї заборгованості, кажуть експерти.

Напередодні Standard & Poors знизило прогноз щодо розвитку економіки єврозони на 2012-2013 роки. Агентство очікує падіння ВВП регіону на 0,8% в поточному році замість прогнозованого раніше скорочення на 0,7%, а також нульове зростання показника наступного року замість очікуваного зростання на 0,3%.

В цілому фахівці відзначають, що прогноз економічного розвитку зони євро різниться від країни до країни. Зокрема, в 2013 році подальше скорочення ВВП очікує на Італію та Іспанію, тоді як економіки Франції і Великобританії покажуть дуже слабке зростання, резюмує провідний аналітик S & P Жан-Мішель Сікс.

Крім того, аналітики агентства прогнозують, що найбільш благополучні в економічному плані країни єврозони зіткнуться з періодом стагнації. При цьому деякі держави з відкритою економікою (Бельгія, Швеція і Швейцарія) продовжують демонструвати стійкість до рецесії.


Читати також:

  1. Єврокомісія прогнозує рецесію в 17 країнах єврозони
  2. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик
  3. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  4. S&P розраховує на стабілізацію ситуації в єврозоні
  5. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%

Тема : News