Споживчі настрої в Україні покращилися

У квітні спостерігалося поліпшення споживчих настроїв українців. Зростання індексу споживчих настроїв (ІСН) відбулося насамперед за рахунок індексів поточного матеріального становища та доцільності робити великі покупки, тоді як очікування розвитку економіки майже не змінилися. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця проводиться GfK Ukraine.

В цілому, у квітні 2012 року індекс споживчих настроїв (ІСН) зріс на 4,2 пункту до значення 81,7.

Так, оцінка поточного становища покращилася на 9,6 пункту до значення 83,4. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища (х1) додав 7,1 пункту та дорівнює 81,1; індекс доцільності робити великі покупки (х5) зріс на 12,2 пункту до значення 85,7.

Натомість очікування щодо економічного розвитку країни зазнали незначного покращення на 0,5 пункту до значення 80,6.

У той же час, у квітні погіршилися очікування українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс дорівнював 139,3, що на 7,6 пункту більше показника, зафіксованого у березні. Проте інфляційні очікування продемонстрували незначну позитивну динаміку: їхнє значення зменшилось на 0,8 пункту до 186,6. Індекс девальваційних очікувань українців поліпшився на 2,2 п. і набув значення 122,7.

«Досягнення фінансової та цінової стабільності сприяло покращенню споживчих настроїв, проте стагнація економіки далі турбує українців, і не дозволяє їм позитивно дивитися у майбутнє», – коментують аналітики GfK Ukraine.

 


Читати також:

  1. В українців стало менше заощаджень
  2. Держборг України знизився до 36% ВВП
  3. У Давосі відкривається світовий економічний форум
  4. Єврокомісія прогнозує рецесію в 17 країнах єврозони
  5. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику

Тема : News