Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження

Світова економіка зараз у найкращому стані за останні півтора року. Це пов’язано з прогресом розвитку Китаю, а також з прогнозами про недопущення фіскального обриву урядом США, вважають опитані агентством Bloomberg інвестори.

Згідно з опитуванням агентства, дві третини респондентів оцінюють ситуацію в економіці як стабільну, хоча темпи її розвитку вважають слабкими.

Кращим способом вкладення коштів інвестори вважають покупку акцій. Ще одним вдалим об’єктом інвестицій буде нерухомість, цю сферу відзначили 80% опитаних. А от найнебажанішим активом, на їхню думку, є облігації.

У рейтингу, який оцінює умови на ринку, найкращі показники демонструють США, які займають перший рядок уже протягом восьми місяців. Китай піднявся на другу сходинку рейтингу, тоді як у вересні Піднебесна була лише четвертою.

Позитивні оцінки щодо глобальної економіки, крім іншого, будуються на прогнозах позитивного вирішення проблеми бюджетного дефіциту в США. Так, більшість опитаних переконані, що Барак Обама й Конгрес дійдуть згоди щодо цього питання.

Однак експерти не виключають і песимістичні сценарії для глобальної економіки. Так, економісти банку Morgan Stanley вважають, що у випадку невдачі бюджетних переговорів у США, у перші три квартали 2013 року їх очікує скорочення ВВП. Що стосується Європи, то найгіршим варіантом розвитку подій буде відмова Європейського центрального банку від зниження ставок і затримка його ж програми щодо придбання облігацій.

У цілому, у наступному році експерти Morgan Stanley очікують масштабний спад світової економіки на фоні падіння ВВП на 2%.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch також прогнозує зниження росту світової економіки − до кінця поточного року експерти очікують приріст лише на 2,1%. Були також переглянуті оцінки на 2013 і 2014 рр., і вони також пішли на спад − 2,6% і 3% відповідно замість раніше озвучених 2,8% і 3,1%.


Читати також:

  1. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  2. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  3. Дослідження: 70% директорів найбагатших компаній ігнорують соціальні мережі
  4. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  5. Активи НБУ значно скоротилися на початку року

Тема : News