Світовий банк розповів, що чекає на Україну

Українській економіці знову дають невтішний прогноз.

Учора Світовий банк (СБ) знизив свої очікування щодо зростання ВВП України в поточному році з 3,5 до 1%.

Аналітики впевнені, якщо до кінця травня не буде позитивних зрушень в економіці, то Україна закінчить рік із зростанням ВВП менше 1%, пише видання «Комерсант-Україна» в матеріалі «Экономика заслужила плохую оценку».

Разом з тим уже в 2014-2015 роках можна очікувати відновлення економіки, коли темпи її зростання становитимуть 3-4%. Ці показники не настільки великі порівняно з цифрами докризового 2007 року, але в нинішній ситуації досить об’єктивні, говорить Руслан Піонтковський, старший економіст представництва СБ в Україні, Білорусії і Молдавії.

Світовий банк чекає відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також і збільшення темпів зростання економіки держави вже у другому півріччі поточного року. Говорячи про перші шість місяців, експерти прогнозують слабкі результати. Основні причини: проблеми в єврозоні, низькі показники експорту, обмежений доступ до фінансових ресурсів. Відновлення ж співпраці з Фондом позитивно відобразиться на настроях інвесторів, а також знизить вартість зовнішніх кредитів, говорять аналітики СБ.

Прогноз Світового банку поділяють й інші експерти. Олена Бєлан, головний економіст ІК Dragon Capital, очікує зростання ВВП на рівні 1,2%. Факторів, здатних простимулювати його зростання, досить мало. Пророкують, що він буде нерівним, таким же, як і відповідь українських експортних галузей, оцінює ситуацію аналітик.

Існують і більш песимістичні прогнози, за якими буде зафіксована нульова динаміка зростання ВВП. Сьогодні ніхто з точністю не зможе назвати терміни економічного відновлення єврозони, а внутрішнє споживання вже не зможе підтримати економіку так, як в 2012 році, прогнозує фахівець департаменту ринків капіталу компанії Pro Capital Investment Ігор Лизогуб.

На думку експертів СБ, основним ризиком є ​​неготовність уряду вирішувати макроекономічні проблеми. Державі необхідно жорсткіше проводити фіскальну політику, підвищуючи ефективність бюджетних витрат і скорочуючи дефіцит, резюмує пан Піонтковський.


Читати також:

  1. Україну чекає скорочення дефіциту держбюджету й пом’якшення фіскальної політики
  2. Всесвітній банк прогнозує спад росту світової економіки
  3. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  4. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  5. Світовий ринок реклами продовжить зростання

Тема : News