Світовий ринок акцій та облігацій за серпень продемонстрував ріст

За серпень зросли акції світових ринків. Ріст економіки простежувався в США, економіки ж Європи та Азії зросту не показали. Український ринок акцій знизився на 6,3%, а у  банківській системі кореспондентські рахунки залишилася на мінімальному рівні – 15-18 млрд грн, однак, до кінця місяця вони відновилися до 21,7 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні «УкрСиб Ессет Менеджмент».

Також у серпні простежувалася тенденція зростання акцій світових ринків: на 1-10% зросли європейські індекси (Іспанія +5%,  Греція +8%), на 2% зросли індекси США, ринок Азії закрився різноспрямовано (Китай -3%, Японія +2 %). На 1% відскочив російський ринок.

У США протягом місяця простежувалося поступове зростання економіки та покращення ринку праці в секторі нерухомості та роздрібних продажів. Макроекономічні показники економік Європи та Азії поки  залишаються невтішними.  У Єврозоні зафіксовано зростання безробіття, яке сягнуло позначки 11,3%, індексів споживчих настроїв та ділової активності.  У Китаї  простежувалася тенденція уповільнення зростання ВВП.

Український ринок акцій у серпні знизився на 6,3%, а з початку року на 32%. На низькому рівні залишалася торговельна активність.  Нині цікавими для довгострокових інвестицій залишаються ліквідні акції захисних секторів із сильними операційними перспективами.

На ринку облігацій до рівня 20% зросли ставки за річними гривневими ОВДП, до 21,5% – ПДВ-облігації. Торговельна активність залишилася на низькому рівні.

Нацбанк на 3,2 млрд грн збільшив вклади в облігації, нерезиденти на 0,5 млрд грн, комерційні банки та інші учасники знизили вклади на 2,8 млрд грн.

У банківській системі на мінімальному рівні 15-18 млрд грн залишалися  кореспондентські рахунки і до кінця місяця вони відновилися до 21,7 млрд грн. Беручи до уваги низьку ліквідність, міжбанківські ставки коливалися в діапазоні 16-31% і до кінця місяця знизилися overnight –10%, KievPrime 1M – 23%.

Український борг на зовнішньому ринку трохи стабілізувався, знизилася прибутковість із 8% до 7% суверенних українських єврооблігацій з погашенням у 2013 році.


Читати також:

  1. Український IT-ринок доросте майже до 1,5 млрд євро
  2. Ринок планшетів в Україні демонструє високі темпи зростання
  3. ZenithOptimedia знизив зростання рекламного ринку до 4,4% в 2012
  4. У Давосі відкривається світовий економічний форум
  5. У травні зріс ринок праці

Тема : News