Світовий ринок смартфонів вже майже заповнений

Стало відомо, що світовий ринок “розумних телефонів” вже майже насичений. Так, “Вісті економіки” передають, що у найближчі 4 роки темпи зростання поставок смартфонів на глобальний ринок уповільняться з 19% цьогоріч до 6,2%. Відтак, ринки розвинених країн будуть майже насичені. Очікується, що за підсумками 2014 року продажі смартфонів перевищать 1,2 млрд пристроїв.

Також експерти прогнозують, що вповільнення темпів зростання стане найбільшим за всю історію ринку смартфонів. Нагадаємо, що у 2013 році він зріс на 39%, натомість цьогоріч динаміка зростання не перевищить 20%.

Щодо мобільних операційних систем, то надпопулярний Android збереже позиції лідера, втім його частка на ринку впаде з 79% до 76% вже до 2015 року. Натомість ОС Windows Phone наростить свою частку з 3,9% до 7%. Щодо BlackBerry, то фахівці компанії IDC передрікають цій ОС майже цілковите зникнення: з 1% до 0,3%.

Нагадаємо, що у 2013 році продажі смартфонів становили більше 53% від загального обсягу продажів мобільних телефонів у світі. Тож наразі пристрій, в якому не передбачений вихід в Мережу, буквально переходить у розряд раритетів.

Згідно з даними Gather, у 2013 компанія Samsung за продажами смартфонів кінцевим споживачам зайняла 29,5% світового ринку “розумних телефонів”, а “яблучна” компанія − 17,8%. Натомість згідно з даними IDC, що були оприлюднені у січні, Samsung зайняла 31,3% ринку, а Apple − 15,3%. Різниця у результатах полягає в тому, що IDC веде підрахунок поставок у канали збуту.

До слова, за підсумками 2013-го року поставки планшетних комп’ютерів в Україну зросли в два рази, до 1,145 млн пристроїв.


Читати також:

  1. Ринок смартфонів зріс на 45%
  2. Світовий ринок мобільної реклами зростає, випереджаючи прогнози
  3. Смартфони набирають популярність
  4. 2/3 смартфонів використовують для виходу в Мережу
  5. Прогноз розвитку ринку електронних гаджетів

Тема : industry News,News