Україна покращила свій показник у рейтингу стабільності

За повідомленням видання ZN.ua, Україна піднялася на 117 місце у рейтингу держав, що не відбулися, розробленому Фондом миру. Таким чином наша держава наблизилася до позначки “Стабільна держава”.

Хоча Україна й досі знаходиться у помаранчевій зоні рейтингу, що характеризує ситуацію як погану,  за три роки (2010-2013) вона покращила свій показник на вісім пунктів.

Індекс для “недієздатних” держав складається за підсумком аналізу ситуації за 12 критеріями, серед яких негативний вплив на населення, взаємовідносини між соціальними групами, відтік “мізків”, загроза зовнішній інтервенції, економічний розвиток, легітимність держави та низка інших.

Загальний негативний показник по Україні становив 65,9 бали. Втім, ситуація в Україні визнана більш сприятливою, ніж у РФ, Білорусії, Грузії, Казахстані, Вірменії, Молдові, Туркменістані. Із країн колишнього Радянського Союзу стабільнішими за Україну є лише Литва, Естонія і Латвія. Україна почувається також краще за Китай, Індію, Саудівську Аравію, Єгипет, Мексику і Туреччину.

На думку авторів індексу, найголовнішою проблемою України є роздробленість політичних еліт і супутні з політичною конкуренцією та виборами питання. Другою великою проблемою є легітимність держави. Вона містить у собі проблеми корупції, тіньової економіки, ефективності влади, а також рівня демократії.

Не менш важливою проблемою є зовнішня інтервенція. Мається на увазі, що іноземні сили можуть чинити вплив на внутрішні процеси, що відбуваються в Україні, натомість влада не може досягти поставлених завдань на внутрішній та зовнішній аренах.

Найстабільнішою державою визнано Фінляндію із результатом у 19,7 балів, 177 місце. На другому місці опинилася Швеція (178 місце, 18 балів). У зеленій зоні індексу знаходяться чотирнадцять країн зі 178, з них одинадцять − європейські держави. З неєвропейських країн стабільними визнані Австралія, Канада та Нова Зеландія, натомість Сполучені Штати посіли лише 159 місце.

У червоній зоні цього індексу знаходяться африканські держави: Сомалі, Конго, Судан і Південний Судан. З неафриканських країн до червоної потрапили також Ірак, Пакистан,Ємен, Афганістан та Гаїті.


Читати також:

  1. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  2. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  3. Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку
  4. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  5. Україна зробила ривок у рейтингу конкурентоспроможності

Тема : News