Україна стала знову привабливою для інвесторів?

За підсумками першого кварталу поточного року індекс , що розраховується Європейською бізнес асоціацією, становив рекордні 2,72. Це є найвищим показником з 2011 року. Нагадаємо, що в останньому кварталі 2013-го показник був усього 1,81, пише «Компаньйон».

Дослідження ЄБА свідчить, що оцінки очікувань змін в інвесткліматі України у найближчі три місяці є найвищими за весь період досліджень − 3,6. Експерти зазначають, що попередній високий піковий показник очікувань був зафіксований у 2010 році, коли на президентських виборах переміг Віктор Янукович і становив 3,2.

Як зазначає Анна Деревянко, виконавчий директор ЄБА, західні і центральні області країни демонструють найвищі очікування позитивних змін інвестиційного клімату, натомість східні і південно-східні області України відрізняються меншим оптимізмом.

На думку представників бізнесу, найкращою позитивною зміною за останні 3 місяці стала зміна влади, можливість діалогу між суспільством і владою. Також позитивні прогнози бізнесу базуються на очікуванні рішучих дій нової команди і отримання фінансової допомоги від країн ЄС.

Утім, приводом для негативних настроїв бізнесу є не надто активні дії нової влади, нечітка позиція щодо подолання кризи і наявна політична та економічна нестабільність, ситуація з АР Крим. Також оптимізму підприємцям не додає загроза військових дій на сході країни.

Нагадаємо, що оцінка інвестиційної привабливості України була проведена ЄБА разом із дослідницькою компанією InMind шляхом обчислення середнього арифметичного п’ятірки оцінок аспектів інвестклімату.


Читати також:

  1. ВВП України знову падає
  2. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  3. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  4. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  5. Китай у трійці лідерів світових інвесторів

Тема : News