Україна у ТОР-5 країн Європи за розвитком альтернативної енергетики

Як повідомляє УНІАН з посиланням на слова Сергія Дубовика, заступника голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Україна долучилася до п’ятірки країн Європи за розвитком альтернативних джерел енергії.

Таку інформацію експерт оприлюднив у ході 5-го Міжнародного форуму з відновлюваної енергетики та енергоефективності України.

Так, відчутний прорив у розвитку вітчизняної альтернативної енергетики спричинений послабленнями на законодавчому рівні, наданням податкових пільг для підприємств, що працюють у цій галузі, а також наданням підтримки з боку держави.

Зі слів Сергія Дубовика, у вересні Україна подолала показник у мільярд кіловат/годин електроенергії, що була вироблена із відновлюваних джерел, без урахування великих електростанцій. Також він зазначив, що за динамікою розвитку галузі альтернативної енергетики Україна входить у трійку-п’ятірку країн Європи.

Окрім того, щорічно Україна збільшує виробництво “альтернативної” електроенергії вдвічі. Для прикладу, в два рази зріс обсяг виробленої сонячної та вітрової енергії порівняно з даними за 2012-й рік.

Пан Дубовик також повідомляє, що в Україні добре розвивається сонячна та вітрова енергетика – 550 МВт та 320 МВт встановленої потужності за вересень відповідно.

Експерт також зазначив, що альтернативна енергетика у загальному балансі виробництва енергії займає 6%, з яких на великі ГЕС припадає 5,5%, а на інші джерела − 0,3%.

Наразі ведеться робота над вдосконаленням законодавства галузі альтернативної енергетики – до Мінекономрозвитку минулого тижня надійшов план дій із розвитку альтернативної енергетики, який зараз перебуває на стадії узгодження.


Читати також:

  1. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  2. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  3. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  4. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
  5. Україна серед лідерів країн із зараженими мобільними пристроями

Тема : News