Україна втрачає інноваційний потенціал

У щорічному звіті щодо рівня інноваційності Global Innovation Index Україна втратила свої позиції й опустилася із 63-ї сходинки на 71-у, опинившись між Тунісом і Монголією.

Цей рейтинг складається Корнельським університетом, Всесвітньою організацією інтелектуальної власності і бізнес-школою INSEAD. Дослідники проаналізували країни за 84 критеріями, серед яких були такі: простота відкриття нового бізнесу, якість освіти, податковий тиск на бізнес, обсяг угод із залученням венчурного капіталу, доступність мікрофінансування тощо.

До першої п’ятірки списку потрапили Швейцарія, Швеція, Великобританія, Нідерланди та Сполучені Штати. Перші дві держави-лідери зберегли свої позиції порівняно з минулорічним результатом, а Великобританія піднялася з 5-го місця на 3-тє. США поліпшили свій показник одразу на п’ять позицій, перемістившись із 10-го місця на 5-е.

Наша країна отримала індекс зі значенням 35,78 (за шкалою від 0 до 100). Для порівняння, результат Швейцарії 66,59. Держави-сусіди України опинилися на таких позиціях: Молдова розташувалася на 45-му місці, Румунія − на 40-му, Польща − на 49-му. Росія втратила 11 позицій і перемістилася на 62-у сходинку, Грузія − на 73-ю, Білорусія − на 77-у.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Україна піднялася на сім позицій у глобальному рейтингу конкурентоспроможності, що був підготований дослідною групою IMD зі Швеції. У списку за 2013 рік наша держава зайняла 49-у сходинку із 60-ти можливих, розмістившись між Колумбією і Угорщиною, а в минулорічному рейтингу посіла 56-е місце із 59-ти країн.


Читати також:

  1. Україна зробила ривок у рейтингу конкурентоспроможності
  2. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  3. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  4. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  5. Рейтинг конкурентоспроможності країн у сфері туризму

Тема : News