Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності

У рейтингу конкурентоспроможності країн Україна посіла 73  місце, за рік  вона піднялася на дев’ять позицій. Про це повідомляє Всесвітній економічний форум.

Проте, як і раніше, Україна відстає від Казахстану (51 місце) та Росії (67  місце). За рік у рейтингу конкурентоспроможності Казахстан піднявся на 21 позицію вгору, 20 позицію посіла Росія.

Рівень конкурентоспроможності України зріс через скорочення в 2011 році ВВП до 2,7%, зниження співвідношення боргу до ВВП та зменшення інфляції, хоча її показники сягають близько 8%. Також країна конкурентоспроможна завдяки розмірам ринку та високому рівню системи освіти.

Чотири роки поспіль рейтинг очолює Швейцарія, на другій позиції залишається Сінгапур, на третій – Фінляндія. У першій десятці рейтингу домінують країни Північної і Західної Європи, а  саме: Швеція – четверте місце, Нідерланди – п’яте, Німеччина – шосте, Великобританія – восьме. Сьоме місце посіли США, дев’яте – Гонконг. Десятку найбільш конкурентоспроможних економік закриває Японія.

Китай залишається лідером серед країн БРІКС та посідає 29 місце. Порівняно з минулим роком він опустився на три позиції нижче. ПАР та Індія також посіли нижчі місця рейтингу, а от Бразилія  підвищила свої показники, посівши  48 місце.

Цього року до рейтингу ввійшли Габон, Гвінея, Ліберія, Сейшельські Острови та Сьєрра-Леоне, які ранішене оцінювалися Всесвітнім економічним форумом. До рейтингу знову включили Лівію, яку в 2011 році виключили через заворушення у країні. У рейтингу не взяли участь Беліз, Ангола та Сирія.

У рейтингу конкурентоспроможності країн зазначено 144 держави. Для визначення  конкурентоспроможності економіки беруться до уваги набір інститутів, політичні заходи та фактори, які визначають рівень продуктивності країни. В основному Всесвітній економічний форум враховує для рейтингу дванадцять показників, так званих  доданків конкурентоспроможності, які в сукупностіявляють собою всеосяжну оцінку конкурентоспроможності економіки.


Читати також:

  1. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  2. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  3. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  4. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
  5. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня

Тема : News