Україна зробила ривок у рейтингу конкурентоспроможності

Україна досягла значних успіхів в одному з рейтингів, які оцінюють конкурентоспроможність держав.

Швейцарська дослідницька компанія IMD підготувала глобальний рейтинг конкурентоспроможності країн за 2013 рік. Він враховує чотири групи чинників: макроекономіку, інфраструктуру, держрегулювання і ефективність бізнесу.

Трійка лідерів списку залишилася колишньою, лише зробивши рокіровку всередині п’єдесталу. Минулорічний лідер – Гонконг опустився на третю сходинку, а США і Швейцарія посіли перше і друге місця відповідно. Замикає рейтинг, як і торік, Венесуела, у неї 60-е місце.

Україна в списку 49-а, поліпшивши позиції порівняно з минулим роком відразу на сім пунктів. У рейтингу за 2012 рік наша держава займала 56-е місце серед 60 учасників.

Наш північний сусід, Російська Федерація, зробила стрибок на шість сходинок – із 48-го на 42-е місце. Запорукою успіху країни стали хороші макроекономічні показники, які продемонстрували найвищий ріст серед усіх учасників за цим параметром. Однак серед країн БРІКС піднялися вище у списку тільки Росія та Китай (з 23-го на 21-е). Індія опустилася на 40-у сходинку з 35-ї, а Бразилія –на 51-у з 46-ї.

Експерти IMD оцінювали країни не тільки в аналізований період, а й у ретроспективі з 1997 року, розділивши їх кольорами на «зелені» – які  поліпшили свої позиції і «червоні» – ті, що погіршили показник конкурентоспроможності. Україна потрапила в першу категорію, а от Росія отримала «червоний» колір.

Раніше повідомлялося, що уряд не встигає виконати одне із завдань Президента – поліпшення бізнес-клімату в країні і як наслідок потрапляння в 2014 році в першу сотню рейтингу Doing Business за легкістю ведення бізнесу. Так, з 23 кроків, необхідних для потрапляння до ТОП-100, Кабміном зроблено тільки вісім.


Читати також:

  1. Україна піднялася на дев’ять позицій у рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки
  2. Україна стала 161 в рейтингу економічних свобод
  3. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  4. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  5. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86

Тема : News