Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”

Останнім часом в Україні попит на вторинне житло типу “хрущівка” та “сталінка” відчутно впав, адже на ринку житла збільшується кількість пропозицій на покупку нових квартир у розстрочку від забудовників.

Таку інформацію повідомляє видання UBR з посиланням на слова Дмитра Шостя, начальника відділу продажів ЖК “Park Stone”. Експерт розповів, що згідно з результатами дослідження, проведеного аналітичним відділом компанії, за останні 7-8 місяців вартість квартир у будинках старої забудови згаданих вище типів зменшилася на 10-15%.

Така ситуація пов’язана, перш за все, зі зменшенням попиту з боку населення на “хрущівки” і “сталінки” − в окремі місяці падіння становило до 60%. При цьому українці активніше купують квартири у новобудовах. Попит на нове житло забудовники стимулюють розширенням лінійки пропозицій розстрочок.

Також стало відомо, що українці наразі дуже рідко оформлюють кредит на купівлю житлової нерухомості. До прикладу, у липні цьогоріч вітчизняні банки надали іпотечних кредитів на суму 61 млрд грн, хоча ще у 2009 році цей показник становив 143 млрд грн.

Банкіри пояснюють таку ситуацію низькою платоспроможністю українців, адже кредит із урахуванням комісії банку, страховки та інших платежів не є доступним для більшості населення. Крім того, попит на іпотечні кредити безпосередньо пов’язаний не лише з особистим рівнем забезпеченості і вартістю позики, але й з очікуваннями зростання економіки в цілому.


Читати також:

  1. Населення інвестуватиме в житлову нерухомість?
  2. Кияни платитимуть за здачу житла в оренду
  3. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки
  4. Українські банки заробили вдвічі менше
  5. Українці активно скуповують автомобілі

Тема : News