Українці витрачають на харчі більшу половину зарплати

Згідно з даними консалтингової компанії HayGroup, за останній рік споживчий кошик українців здорожчав більше ніж на 74%, повідомляє ресурс “Новое время”.

Зі слів експертів, основною причиною такого здорожчання стало суттєве знецінення гривні, а також панічні настрої в населення, що підштовхнуло виробників і торговців підвищити ціни на товари і послуги. Окрім цього, хвиля здорожчання пов’язана з неефективною сировинною моделлю економіки країни.

До речі, за даними Держстату, станом на квітень-2015 середня заробітна плата дорівнювала 4 тис. грн, що лише на 15% більше, аніж роком раніше. Так, лише від початку року реальна зарплата в Україні зазнала скорочення на 22,5%.

Також, за інформацією HeadHunter Україна, “білі комірці”, усвідомлюючи нинішню ситуацію з безробіттям, бояться потрапити під скорочення, тому міцніше тримаються за свої робочі місця. Так, згідно з даними опитування, проведеного порталом, половина тих, хто потрапив під скорочення, виявили готовність зменшити свої зарплатні очікування, щоб швидше знайти роботу. Зниження очікувань по зарплаті спостерігається навіть у тих сферах, які найменше постраждали від кризи.

Так, працівники сфери IT, яким не так суттєво знижували зарплату, наразі претендують на меншу оплату праці, аніж роком раніше: менше 17 тис. грн і 20 тис. грн відповідно. Своєю зарплатою також задоволені працівники медіа і сфери страхування. Але у цих сферах знайти більш високооплачувану роботу, на відміну від сфери IT, складніше. Тож шукачі готові знижувати свої апетити.

У банківській сфері, попри масові звільнення і високу конкуренцію, очікування щодо зарплати навіть дещо зросли. За результатами опитування, 3/4 банківських працівників впевнені, що зможуть знайти роботу в своїй сфері з більшою зарплатнею.


Читати також:

  1. Українці не дораховуються обіцяної зарплати
  2. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?
  3. Українці витрачають більше грошей онлайн на планшети
  4. Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців
  5. Зарплати айтішників зростають

Тема : News