Українці втратили довіру до банків

Сьогодні, 17 вересня, Нацбанк оприлюднив статистику, згідно з якою українці продовжують масово знімати кошти з банківських рахунків. Дані Нацбанку де-юре вказують на приріст депозитного портфелю за  результатами серпня до 680,04 млрд грн, на 4,1%. Втім, де-факто, після перерахунку валютного портфелю із урахуванням здешевшання нацвалюти, статистика свідчить про відтік коштів з банків. Про це повідомляє видання “Вісті”.

Загальний портфель валютних депозитів населення і корпорацій 173 українських банків “просів” на 6,1%, а всі вкладення зменшилися на 0,9%. Фінансистів неабияк виручало те, що компанії тримали на рахунках кошти у гривні: їх обсяг показав приріст на 4,2%, становивши 163,7 млрд грн.

Населення ж забирало заощадження з банків. Так, з рахунків у гривні “втекло” 1,8 % коштів (або 3,9 млрд грн), а обсяг рахунків у валюті скоротився на 3,2 % (на $530 млн). Українців не зупинили навіть зростаючі відсоткові ставки. Приміром, за серпень середня дохідність 3-місячних депозитів фізосіб у гривні “підросла” з 19,31% до 19,74% річних. Що стосується 12-місячних вкладів, то тут ставки зросли з 19,78% до 20,47%.

Щодо валютних депозитів, то у серпні ставки по тримісячним вкладам у доларі підскочили з 7,47% до 8,04% річних, а по 12-місячним − з 8,60% до 9,06% річних.

Зі слів Станіслава Шлапака, заступника голови правління Укргазбанку, найближчим часом банки не планують підвищувати ставки по депозитах, у вересні-жовтні вони закріпляться на поточному рівні, а вкладників будуть приваблювати гнучкими умовами виплат відсотків і депозитів, а також програмами лояльності.


Читати також:

  1. Українські банки втратили 1/5 депозитів
  2. На кожного українця припадає по 4 рахунки у банку
  3. Українці вкладають гроші в невеликі банки
  4. Активні операції українських банків зросли
  5. Прогноз Moody’s для українських банків

Тема : News