Українська банківська система в зоні ризику

З дослідження агентства S&P стало відомо, що банківська система України визнана високоризиковою за методологією оцінки галузевих і країнових ризиків банківського сектору, пише Сегодня.ua.

Так, попри незначні позитивні зрушення економічної ситуації в минулому році й оптимістичні прогнози на поточний рік, ризики вітчизняної банківської системи є одними із найвищих у всьому світі, зазначають експерти агентства. Тож Україна отримала оцінку 10, яку присвоюють державам із найвищим рівнем ризику.

Серед причин такої ситуації – загострення конфлікту в зоні АТО і політична нестабільність. Окрім цього, у 2018 році Україна повинна сплатити значні суми за зовнішніми позиками, тож банківська система наразі під борговим тиском.

Очікується, що надалі ризики банківської системи залишатимуться високими, адже цьогоріч банки продемонструють дуже високий рівень проблемних кредитів і втрат за ними. Окрім цього, українці не поспішають нести гроші в банки, а доступ фінустанов до ринку капіталу обмежений.

У той же час у Нацбанку впевнені, що банківська система вже пройшла очистку, і криза залишилася в минулому. Втім, таке твердження не означає, що надалі фінустанови не будуть банкрутувати і самоліквідовуватися.

Нагадаємо, що з українського ринку в результаті очищення банківської системи було виведено понад 80 фінустанов. Ще три роки тому в Україні функціонувало 180 банків, а зараз – лише 93.

Також стало відомо, що за 2016 рік активи НБУ зросли до 940,6 млрд грн, а в 2015 році показник становив 849,2 млрд грн.


Читати також:

  1. Коли вітчизняна банківська система покаже позитивну динаміку?
  2. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  3. В Україні кількість банків скоротилася на третину
  4. Майже кожен четвертий український банк закінчив 2011 рік зі збитком
  5. Українська економіка восени: можливі сценарії розвитку подій

Тема : News