Українські банки заробили вдвічі менше

Перший квартал поточного року для українських банків ознаменувався різким падінням доходів від операцій з валютою. Цей показник знизився майже вдвічі, якщо порівнювати з минулорічним результатом за аналогічний період. Таку інформацію повідомляє видання “Подробности”.

Так, минулоріч середньоквартальний результат дорівнював 615 млн грн, у той час як показник за четвертий квартал сягнув 676 млн грн. За перших три місяці 2013 року українським банкам вдалося заробити усього 359 млн грн.

Серед причин, які вплинули на скорочення доходів від операцій з інвалютою, − зниження обсягу операцій на валютному ринку, хоча така причина не є однозначною, підкреслюють експерти видання. У першому кварталі обсяг міжбанківських операцій (до яких належать й угоди Міністерства фінансів) зріс на 11,4%, хоча обсяг ринку готівкової інвалюти  впав майже на 10%.

Окрім того, знизилися можливості заробітку на маржі. Приміром, якщо в останньому кварталі минулого року валютний “індикатор” становив 8-8,3 грн за один долар, то фактично весь перший квартал 2013 року діапазон коливань був незначним − 8,1-8,15 грн за долар.

Видання також зазначає, що найближчим часом банкіри не сподіваються на зростання доходів від операцій з валютою.

Обсяг депозитів фізосіб в українських банках за квітень поточного року збільшився на 6,7 млрд грн, що в сумі становить 393,3 млрд грн.

До речі, раніше повідомлялося, що за підсумками першого кварталу цього року сума безготівкових операцій українців дорівнює 17,9% від загального обсягу розрахунків, що є рекордно високим показником.


Читати також:

  1. Українські банки втрачають іноземний капітал
  2. Банки заробили 1,9 млрд гривень
  3. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  4. Названі найефективніші українські банки
  5. Українські банки обслуговують понад 131 млн клієнтів

Тема : News