Українські банки зазнали збитків

За інформацією Віталія Ваврищука, голови підрозділу НБУ, що опікується фінансовою стабільністю, минулий рік банківський сектор України закінчив із рекордними показниками збитковості.

Так, торік українські банки втратили майже 159 млрд грн. Зі слів експерта, таку ситуацію, зокрема, спричинив перехід “ПриватБанку” у власність держави. Напередодні Олександр Шлапак, керівник правління “ПриватБанку”, заявляв, що сума збитків сягнула 135 млрд грн.

У той же час іншим фінустановам вдалося зменшити втрати. Так, за даними 2015 року серед інших українських банків збитки сягнули понад 66 млрд грн, а за підсумками минулого року показник становив 23 млрд грн.

Пан Ваврищук повідомив, що в 2017 році Нацбанк розраховує на зниження показників збитковості банків, якщо не зважати на ситуацію із “ПриватБанком”, яка потребує особливої уваги.

Також стало відомо, що частка проблемних або непрацюючих кредитів в українській банківській сфері становить близько 50%, але, за офіційною статистикою, таких кредитів менше. Про це також повідомив Віталій Ваврищук під час прес-конференції.

Експерт зазначив, що невдовзі Нацбанк подаватиме дані щодо проблемних кредитів у новій формі, що покаже частку за днями протермінування, а також ситуацію з тими кредитами, строк за якими ще не збіг, але вони мають низьку вірогідність повернення боргу.

До речі, деякі українські фінустанови вирішили об’єднатися. Про це повідомила Катерина Рожкова, замголови НБУ, пише УНІАН. Пані Рожкова зазначила, що процедура об’єднання банків непроста і займає від восьми місяців до року.


Читати також:

  1. Українські банки втрачають іноземний капітал
  2. Українські банки втратили 1/5 депозитів
  3. Названі найефективніші українські банки
  4. Чотири українські банки готові кредитувати українців за програмою доступного житла
  5. Українські банки заробили вдвічі менше

Тема : News