Українські IT-компанії працюють на закордонні ринки
21.09.2015
Вітчизняні IT-компанії, що розробляють програмне забезпечення, в середньому 85% своїх продуктів створюють на замовлення іноземців. Про це стало відомо на Українському Software Development 3.0 форумі зі слів Олександра Данченка, голови комітету ВРУ з питань інформатизації і зв’язку, передає УНІАН.
Експерт зазначає, що така ситуація склалася не в останню чергу через відсутність підтримки державою IT-галузі. Так, ще три роки тому галузь була другою в країні по ВВП, але наразі вона на четвертому місці.
Пан Данченко зазначає, що замість спрощення умов ведення бізнесу для виробників ПО, контролюючі органи продовжують вилучати сервери під час обшуків і надалі тиснуть на IT-компанії.
До речі, за перші 6 місяців поточного року країна отримала 755 млн дол. від експорту IT-послуг, а лише експорт комп’ютерних послуг становив 455 млн дол.
Втім, експортна виручка на надання IT-послуг падає, адже за перше півріччя цьогоріч спад становив 13%, а на комп’ютерні послуги − 23%.
Частка країн ЄС у загальному обсязі експорту українських IT-послуг дорівнює 35%, а часто українські компанії є співвиконавцями окремих частин великого проекту.
Також стало відомо, що у серпні українці найчастіше відвідували Google.com.ua, Vk.com і Youtube.com. Про це йдеться у дослідженні компанії TNS. Трійка лідерів залишилася такою ж, як і в липні. Найпопулярніші сайти відвідують як чоловіки, так і жінки у рівній мірі.
Читати також:
Тема : industry News,News