Українські підприємства потребують кредитування

Як стало відомо, вітчизняний бізнес, попри нестабільність в економічному і політичному секторах, гостро відчуває потребу у кредитах. Про це свідчать результати щоквартального опитування українських підприємств щодо їх ділових очікувань, проведеного Нацбанком.

У 2-му кварталі поточного року кредит збираються взяти трохи більше 40% опитаних підприємців. Дослідження продемонструвало, що дуже гостро питання кредитування бізнесу стоїть для підприємств переробної промисловості (56,1%), с/г бізнесу (52,3%). Також зовнішніх коштів потребують великі компанії і ті, які займаються експортом і імпортом.

Український бізнес найбільше потребує фінансування у нацвалюті − 84,5%. Натомість взяти кредит у доларах США планують лише 11,3% опитаних.

Зі слів Оксани Гребінської, заступника голови правління “Індустріалбанку”, найбільше кредитних коштів потребує той бізнес, робота котрого призупинена і запуск виробництва коштуватиме більше, аніж вартість кредиту. Окрім цього, коштів потребують підприємства агросектору, діяльність яких є сезонною.

Також експерт зазначила, що після підписання асоціації з ЄС вітчизняний аграрний сектор є особливо цікавим для банків, адже Україна має хороші можливості посісти провідні позиції у світі з експорту зернових культур.

Нагадаємо, що у першому кварталі поточного року обсяг с/г виробництва зріс на 6% порівняно з показником за перший квартал 2013 року. Таку інформацію передає lb.ua із посиланням на дані Держстату.

Найбільшим ріст сільського господарства був у Вінницькій області, де він перевищив 37%. Зростання більш аніж на 10% було також зафіксоване на Херсонщині, Харківщині та Миколаївщині.


Читати також:

  1. Українські підприємства завершили півріччя з прибутком
  2. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  3. Як українські компанії використовують Інтернет
  4. Український бізнес налаштований скептично
  5. На металургійні підприємства очікує непростий рік.

Тема : News