Український агросектор отримає кредити?

У 2016 році ЄБРР планує прокредитувати вітчизняний агросектор на 200 млн євро. Про це проінформував Антон Усов, старший радник ЄБРР, в інтерв’ю для видання AgroPolit, передає Інтерфакс-Україна.

Радник повідомив, що в 2015 році банк надав кредитів для АПК на суму 175 млн євро, а в 2014 сума кредитів становила 250 млн євро. Втім, порівняно з іншими секторами результат року, що минув, можна вважати успішним.

Пан Усов додав, що загалом аграрний сектор України для ЄБРР є успішним і цікавим, попри зниження рентабельності цього бізнесу.

“Практично все, що запланували на 2015 рік, вдалося здійснити: була продовжена робота з такими великими компаніями, як “Нібулон”, МХП і “Кернел”. Втім, на прихід великих гравців ринку очікувати  не доводиться, адже в Україні наразі спостерігаються значні політичні і макроекономічні ризики і спад ВВП становив майже 12%, а місцеві компанії зіштовхнулися зі спадом купівельної спроможності населення”, –  зазначив пан Усов.

Раніше повідомлялося, що банк на початку січня поточного року підписав рішення щодо надання компанії “Українські аграрні інвестиції” поновлюваного кредиту на суму 20 млн доларів США, що має бути націлений на поповнення оборотного капіталу.

Зазначимо, що ЄБРР є найбільшим міжнародним фінінвестором в Україні. Так, станом на 1 січня цьогоріч банк взяв на себе зобов’язання щодо надання 12 млрд євро для 357 проектів в Україні.


Читати також:

  1. Інвестиції в український агросектор скоротилися
  2. ЄБРР допоможе Україні… після МВФ
  3. Український бізнес налаштований скептично
  4. У єврозоні зафіксована рекордна дефляція
  5. Чи зросте український ВВП у 2016 році?

Тема : News