Український ринок IT-фрілансу лідирує у Східній Європі

За минулий рік українські айтішники, які працюють віддалено, збільшили свою частку на ринку на 8% і стали лідерами серед IT-фрілансерів Східної Європи, повідомляють у звіті аналітики сервісу IT-рекрутингу topsdev.org, пише ubr.ua. Хоча ще в 2015 році вітчизняні фрілансери галузі IT були на третьому місці, поступаючись своїм колегам з Росії і Білорусії.

У звіті зазначається, що за підсумками 2016 року наша держава займає трохи більше ніж 30% ринку. Втім, погодинні ставки оплати праці для українських айтішників залишилися незмінними, вони досі нижчі за ставки росіян, білорусів і поляків.

Найбільший попит у році, що минув, спостерігався на фрілансерів, що розробляють софт на HTML + CSS,  PHP і JavaScript. Більше 50% замовлень на ринок Східної Європи надходять із США, 15% – із Великобританії, а трійку лідерів замикають компанії з Австралії.

До ТОП-5 університетів, що постачають на ринок найбільшу кількість розробників-фрілансерів, увійшли три вітчизняних виші – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Харківський національний університет радіоелектроніки і Національний університет «Львівська політехніка». Найбільша кількість українських розробників, що віддалено працюють на глобальний ринок, локалізована у столиці, Харкові, Запоріжжі, Львові й Одесі.

До речі, українцям, які є фрілансерами і дрібними підприємцями, доведеться сплачувати єдиний соціальний (далі − ЄСВ) , адже їх зараховують до самозайнятих осіб. Про це йдеться в законопроекті № 6165. Документ передбачає розширення категорії самозайнятих осіб − до списку додали науковців, літераторів, художників, артистів, викладачів, лікарів, юристів і навіть тих, хто займається релігійними практиками.

Хоча сплачувати ЄСВ самозайняті особи були зобов’язані і раніше, але наприкінці 2015 року  Верховна Рада виключила з переліку платників фізосіб-підприємців і громадян, що провадять незалежну професійну діяльність.


Читати також:

  1. Український ринок побутової техніки зріс
  2. До списку кращих навчальних закладів світу потрапили українські
  3. Український IT-ринок активно розвивається
  4. Український IT-ринок доросте майже до 1,5 млрд євро
  5. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?

Тема : industry News,News