Український ринок праці демонструє зростання

Вперше за кілька останніх місяців на ринку праці зафіксована позитивна динаміка: у січні зросла не тільки кількість резюме, але й вакансій, повідомляє ubr.ua.

Найбільша кількість вакансій була опублікована у сферах IT, “Продажі”, “Маркетинг”, “Банки”, “Адміністративний персонал”. Натомість найактивніше роботу шукали молоді спеціалісти, керівники, айтішники, бухгалтери і фінансисти, а також адміністративні працівники. Через зростання кількості резюме зріс і  рівень конкуренції серед шукачів.

Активізація ринку праці у січні відбулася попри чималу кількість святкових днів і кризові явища в економіці. За інформацією порталу HeadHunter Україна, у січні 2015 року порівняно з груднем минулоріч кількість пропозицій від працедавців зросла на 9%, а зростання кількості резюме на hh.ua за цей період становило 24%.

Порівняно із груднем 2014-го працедавці найбільш активно розміщували вакансії у Житомирській області, Волинській, Закарпатській та Хмельницькій. У той же час у великих містах, де традиційно відкривають найбільше вакансій, експерти зафіксували незначний спад. Приміром, у столиці опублікували на 8% менше вакансій аніж у грудні, а у Дніпропетровську − на 5%. В Одесі спад становив 18%, у Львові −14%, у Харкові − 11%.

В Луганській і Донецькій областях ринок праці продовжує падати − у січні кількість вакансій тут “просіла” на 15%. В цілому у Донецькій області за січень було відкрито 162 вакансії, а на Луганщині − 33. У більшості випадків у вакансії був вказаний переїзд кандидата за кордон чи в інші міста України.

У січні найбільш активно шукали домашній персонал, медпредставників, фармацевтів, менеджерів з продажу і закупівель, а також кваліфікованих робітників на виробництво. Порівняно із груднем минулого року у цих профсферах кількість вакансій зросла на 1/4. Натомість найменше вакансій було для керівників, молодих спеціалістів та робочого персоналу.


Читати також:

  1. У липні український ринок праці активізувався
  2. Український ринок праці показав позитивну динаміку
  3. Ситуація на ринку праці в серпні
  4. Падіння ринку праці становить до 25%
  5. Зростання промвиробництва в січні 2012-го становило 2%

Тема : News