Український ринок праці потребує робочих

Як свідчать дані середньострокового прогнозу щодо потреби економіки України у робочих спеціальностях, складеного Мінекономрозвитку, зростає попит на працівників сільського господарства і продавців. Таку інформацію повідомляє korrespondent.net із посиланням на дані відомства.

Зі слів Олександра Савенка, директора департаменту економіки соціальної і гуманітарної сфери Мінекономрозвитку, найбільшу потребу вітчизняна економіка відчуває у простих професіях у сфері сільського господарства, сфері послуг і торгівлі. Тому наразі зростає попит на продавців і демонстраторів. Окрім цього, на ринку праці спостерігається підвищення попиту на робочі спеціальності у сфері будівництва, транспорту, видобутку корисних копалин. Також є потреба у робочих із обслуговування пересувної техніки, водіях, працівниках, що надають захисні і персональні послуги.

Даним прогнозом врахована потреба у робочих спеціальностях на 2015-18 рр. Передбачається, що надалі розвиток економіки сприятиме посиленню попиту на інженерів, фахівців у сфері технічних, математичних і фізичних наук, спеціалістів у сфері інформації і телекомунікації. Затребуваними також будуть й айтішники. Економіка України також відчуватиме потребу у працівниках машинобудівної і металургійної сфер.

Дані прогнозів, розроблених відомством, беруться до уваги при формуванні державного замовлення на підготовку кадрів у навчальних закладах.

Нагадаємо, що в Україні офіційно нараховується 400 тисяч безробітних. Втім, профсоюзи відмічають, що більше 30% українців працюють без офіційного оформлення.

Нещодавно стало відомо, що у жовтні, через відносно невисоку активність шукачів  на ринку праці, конкуренція зменшилася. Втім, найскладніше залишається знайти роботу юристам (конкуренція сягає 10 чоловік на місце), фінансистам (9,9), молодим спеціалістам (9,1). Також труднощі спіткають керівників і менеджерів з персоналу.

Натомість професійними сферами із найнижчим рівнем конкуренції в жовтні стали робочі спеціальності, консультанти, будівельники і працівники ринку нерухомості. Про це повідомляє портал hh.ua.


Читати також:

  1. Ринок праці потребує менеджерів з продажу
  2. У липні український ринок праці активізувався
  3. Яких спеціалістів ринок праці потребуватиме у 2014 році?
  4. Що очікує ринок праці наприкінці поточного року
  5. У травні зріс ринок праці

Тема : News