Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?

Рік, що минув, став найважчим роком для вітчизняного ринку праці за останнє п’ятиріччя. Працедавці зменшували зарплати, проводили скорочення персоналу, заморожували нові проекти.

З дослідження видання ubr.ua стало відомо, якою була ситуація на ринку праці, а також, що самі працівники думають про свої прибутки.

Так, зі слів Андрія Кривокоритова, гендиректора Brain Source International, реальні прибутки працівників у більшості сфер впали, адже дуже малий відсоток працедавців переіндексували зарплати у зв’язку із девальвацією гривні. Крім цього, у деяких випадках працедавці навіть скорочували зарплати і переводили працівників на півставки.

Інший експерт, Вероніка Бодашко, партнер агентства PERSONNEL Executive, зазначила, що для багатьох українців кар’єрні перспективи у 2015 році будуть обмежені, а неспроможність багатьох працедавців переглянути зарплати демотивує працівників.

Згідно з результатами дослідження порталу  rabota.ua, 68% українських працівників є незадоволеними рівнем своєї заробітної плати. Натомість лише 15% визнали, що їх дохід є абсолютно адекватним рівню їхньої спеціалізації. Ще 5% респондентів зізналися, що отримують навіть більше, аніж заслуговують. А 13% учасників опитування не змогли відповісти на це питання.

Дослідження також показало, що лише 2% працівників не бажали б підвищення своєї заробітної плати, 4% не знайшлися, що відповісти на питання, чи повинна їхня зарплата зрости. 94% опитаних відповіли, що зростання оплати їхньої праці було б справедливим.

Але на яку суму українці хотіли б отримувати більше? Опитування показує, що 16% респондентів залишилися б задоволеними підвищенням зарплати на 10-25%, а кожен третій − на 25-50%. Кожен п’ятий опитаний вважає, що справедливим було б підвищити оплату праці на до 75%, а 13% працівників оцінюють свої знання і навички на 100% дорожчими за нинішню зарплату. Більше аніж 100% бажають отримати 14% українців.


Читати також:

  1. У липні український ринок праці активізувався
  2. Український ринок праці показав позитивну динаміку
  3. Ринок праці потребує менеджерів з продажу
  4. Українці нещасні на роботі
  5. Український ринок праці потребує робочих

Тема : industry News,News