Український страховий ринок продемонстрував відчутний приріст

За дев’ять місяців поточного року українські страхові компанії зібрали валових премій на 35% більше аніж за аналогічний період 2012 року. Так, сума підскочила з 15,8 млрд грн становивши 21,4 млрд грн. Натомість валові виплати скоротилися до 3,6 млрд грн, на 9%. Таку інформацію передає ресурс lb.ua.

Виплати і чисті премії становили 3,5 млрд грн і 16,2 млрд грн відповідно.

За повідомленням  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінпослуг, від початку поточного року за дев’ять місяців було підписано більш аніж 28 млн договорів страхування, що майже на 12% більше за показник аналогічного періоду минулого року.

Станом на 1 жовтня загальний обсяг активів страхових компаній зріс на 26% склавши 65,8 млрд грн, а страхові резерви склали 13,9 млрд грн, зрісши на 19,5% порівняно із показником на початок жовтня минулоріч.

До речі, аналітики рейтингового агентства Fitch зійшлися на думці, що український страховий ринок має непогані перспективи росту, але лише у випадку покращення фінансової ситуації в населення. Для порівняння: минулоріч на розвинених ринках Сполучених Штатів і Великобританії страхові премії на одиницю населення становили більше  $4000, а в Україні цей показник дорівнював лише $68.

Також стало відомо, що компанії-учасники Агрострахового пулу розпочали обов’язкове страхування ризиків аграріїв. Цей процес відбувається у рамках держпрограми форвардних закупівель зерна на наступний рік.


Читати також:

  1. Аграрний сектор продемонструє приріст у 109,3%
  2. Світовий ринок акцій та облігацій за серпень продемонстрував ріст
  3. Український фондовий ринок втрачає гравців
  4. Ринок зовнішньої реклами продемонстрував рекордні показники
  5. Український бізнес збільшить кількість робочих місць

Тема : News