Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу

ондонський Legatum Institute склав рейтинг найбільш процвітаючих країн світу. Очолила його Норвегія. Україна розташувалась на 71 місці списку, досягнувши деякого прогресу порівняно з минулим роком.

Очолили рейтинг процвітаючих країн скандинавські країни. Крім Норвегії до трійки лідерів потрапили також Данія та Швеція. Компанію їм склали Австралія (4 місце) і Нова Зеландія (5 місце).

Цікаво, що США вперше не потрапили в топ-10 найбільш процвітаючих країн світу та посіли лише 12 рядок. Серед найбільш неблагополучних країн − Центральноафриканська Республіка, Конго та Афганістан, який замикає список.

Україна посіла 71 місце в рейтингу, тим самим зробивши стрибок на 3 позиції вгору порівняно з 2011 роком.

Однак, незважаючи на зростання загального показника країни, її оцінки знизилися відразу в декількох категоріях. Так, рейтинг свободи громадян впав на 108 місце (98 в минулому році), показник соціального капіталу опустився на 58 (37), за ефективністю роботи уряду наша країна лише 121 (99), а що стосується охорони здоров’я – 69 (59). Рівень безпеки залишився на колишньому рівні − 56 місце.

У числі покращень лише бізнес-клімат, де Україна піднялася з 62 на 51 позицію, і якість освіти − з 44 на 29.

Серед країн СНД кращий рейтинг має Казахстан – 46 місце. Російська Федерація має 66 місце, у Білорусі справи трохи кращі і 54 позиція.

Більшість західних сусідів України обходять її в рейтингу процвітаючих країн світу: Польща розмістилася на 32 місці, Словаччина на 36, а Угорщина – на 39. Разом з тим наша країна випереджає Молдавію (84) і Туреччину (89).

Укладачі рейтингу оцінюють учасників за такими критеріями: економічна ситуація, розвиненість ділового середовища, робота урядових органів, якість освіти та охорони здоров’я, безпека, а також особиста свобода і капітал. Добробут країни визначається поєднанням матеріального достатку і якості життя. Загалом експертами Legatum Institute було проаналізовано 144 країни.

Раніше повідомлялося, що Україна перемістилася на 137 місце у світі за легкістю ведення бізнесу.


Читати також:

  1. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  2. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  3. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
  4. Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку
  5. До списку кращих навчальних закладів світу потрапили українські

Тема : News