Україну чекає скорочення дефіциту держбюджету й пом’якшення фіскальної політики

Інвесткомпанія “Інвестиційний капітал Україна”( ICU) склала прогноз розвитку економіки України на 2013-2015 роки. Forbes.ua виділив шість основних трендів, які будуть визначати розвиток економіки країни.

Скорочення частки держсектора у ВВП

Міжнародний валютний фонд (МВФ) у випадку успішних переговорів з урядом зажадає від української влади більш збалансованого підходу до дефіциту бюджету. Угода з Фондом приведе до зменшення офіційним Києвом частки держвитрат у ВВП до 26,5% цього року й 25,7% − у 2015-му. Торік частка таких витрат становила 27,5%.

Пом’якшення податкової політики

На думку експертів, за рік-півтора до президентських виборів-2015 уряд встигне вжити заходів з пом’якшення фіскального навантаження. Зважитися раніше на ослаблення фіскальної політики Кабмін не зможе, адже для початку уряду потрібно навести лад у державних фінансах і зупинити темпи росту державного боргу.

Зменшення дефіциту державного бюджету

У випадку позитивних переговорів із МВФ три квартали 2013 року Кабмін, без урахування обслуговування держборгу, зможе зводити первинний баланс бюджету із профіцитом. У четвертому кварталі, найбільш видатковому, держбюджет буде зведений з дефіцитом майже в 16 млрд гривень, припускають аналітики.

Вирівнювання платіжного балансу

Цього року експерти ICU прогнозують дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в розмірі 12,7 млрд доларів (7,4% ВВП), а до кінця 2015-го − 9,4 млрд доларів (4,4% ВВП). Зниженню дефіциту платіжного балансу посприяє ріст експорту аграрної продукції, а також незначний ріст обсягів іноземних інвестицій (8,6 млрд в 2015-му), кажуть експерти.

Глибокої девальвації нацвалюти не буде

Економісти впевнені, що до кінця року курс гривні впаде до 8,75 за долар, однак глибокої девальвації національної валюти чекати не варто. За їхніми прогнозами, середньорічний курс на 2013 рік становитиме 8,58 грн/дол., на 2014 − 8,71 грн/дол., на 2015 − 8,63 грн/дол.

Держбанки почнуть активніше кредитувати реальний сектор

Уряд планує створити держбанк, який займеться фінансуванням національних проектів. Також державні фінустанови будуть не тільки підтримувати «Нафтогаз», а й розширювати кредитування реального сектора.


Читати також:

  1. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  2. Держборг України знизився до 36% ВВП
  3. Надходження до держбюджету зросли на 16,8%
  4. В Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
  5. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року

Тема : News