Умови ведення бізнесу значно спрощено

У ході нещодавнього засідання Кабмін відмінив 360 застарілих нормативних актів, що суттєво обмежували діяльність бізнесу, а також полегшив умови роботи для підприємств аграрної сфери і телекомунікацій.

Так, значно було спрощено процедуру узгодження спорудження базових станцій мобільного зв’язку, а також уточнено правила визначення ставки за оренду телекомунікаційного обладнання.

Окрім того, Кабмін відмінив рішення щодо мінімального розміру оплати нотаріальних послуг на рівні 1%, адже таке обмеження спричиняло ситуації, коли нотаріуси отримували великі виплати навіть тоді, коли могли б погодитися і на менші. Приміром, у 2014 році сумарний обсяг угод із нерухомістю становив 55 млрд грн, тож нотаріуси (не лише приватні, але й державні) за свої послуги заробили, як мінімум, 550 млн грн.

Кабмін також дійшов згоди щодо відміни заборони змішування зерна різних сортів, адже це завдало неабияких збитків аграріям. Скасування цього положення допоможе уникнути багатьох логістичних втрат, збільшити потужність портів та елеваторів і, як наслідок, валютні надходження до бюджету зростуть. Аналітики прогнозують, що прибутки завдяки цьому рішенню до 2020 року становитимуть 10 млрд грн.

Окрім цього, було покращено процедури розрахунку нормативної грошової оцінки земділянок. Так, до одного дня скоротили термін отримання даних щодо грошової оцінки земельної ділянки. Зміни також стосуватимуться типової угоди оренди землі, тож кількість судових оскаржень, пов’язаних з невідповідностями законодавства щодо оренд землі, суттєво зменшиться.


Читати також:

  1. Найкращі країни для ведення бізнесу
  2. Шість порад для успішного ведення бізнесу
  3. Запровадження податку з обороту зі ставкою 2-2,5% ускладнить ведення бізнесу в Україні
  4. Рівень довіри до світової економіки значно знизився
  5. 40% працівників визначили хмарні технології ключовими для бізнесу

Тема : industry News,News