Уряд розповів про макропоказники на наступний рік

Кабінет Міністрів України (КМУ) опублікував законопроект про ключові напрями бюджетної політики на наступний рік.

Згідно з документом, уряд у 2014 році очікує зростання ВВП країни на рівні 3%. У такому разі номінальний ВВП дорівнюватиме 1,694 трлн грн. Реальне економічне зростання очікується близько 3%, тоді як прогноз показника на поточний рік – 3,4%.

Промислова і споживча інфляція становитиме 8,6% і 8,3% відповідно. Базовий індекс споживчих цін, за прогнозами, збільшиться на 4-6%, йдеться в документі.

Крім того, влада очікує рівень безробіття до 7,4%. А от прогноз середньорічного обмінного курсу гривні до американського долара в законопроекті відсутній.

Макропоказники, відображені в документі, можуть бути підкориговані після опублікування статистичних даних за 2012 рік і оперативних даних про поточний соціально-економічний стан держави. Також вони будуть враховані при підготовці проекту державного бюджету на 2014 рік.
Хоча цей законопроект має  загальний характер, однак список основних напрямів податкової та бюджетної політики, заходів з регіонального розвитку та децентралізації місцевої влади в ньому скоротився.

Так, з урахуванням зниження ставок податку на прибуток і ПДВ в КМУ вирішили розширити дохідну частину бюджету за рахунок податку на нерухомість. Зміна бази оподаткування з житлової на загальну площу, а також залучення до сплати податку комерційної нерухомості додасть 2 млрд грн до прогнозованих у цьому році 70 млн грн. До того ж, підніметься плата за користування надрами.

Крім впровадження трансфертного ціноутворення, уряд також пропонує ввести спеціальний додатковий податок на транзакції вітчизняного бізнесу з резидентами країн зі сприятливими умовами оподаткування.

Зазначимо, що бюджет на 2013 рік базується на таких макропоказниках: зростання ВВП – 3,4%, номінальний ВВП – 1,576 трлн грн, інфляція – 4,8%.


Читати також:

  1. Світовий банк розповів, що чекає на Україну
  2. Медіа-реклама-2012 і прогноз на наступний рік
  3. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  4. В Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
  5. Уряд визначив галузі, що отримають податкові пільги

Тема : News