Уряд визначив галузі, що отримають податкові пільги

Сільське господарство, транспортна інфраструктура, машинобудування й ЖКГ отримають податкові пільги строком на 19 років.

Кабмін оголосив список галузей, які через півроку після прийняття закону про стимулювання інвестицій в економіку країни одержать податкові пільги на 19 років, пише «Комерсант-Україна».

Список містить чотири пріоритетні галузі: агропромисловий комплекс, транспорт, машинобудування й житлово-комунальне господарство. Варто відзначити, що на початку року проект включав ще дві позиції: паливно-енергетичну й нафтопереробну галузі економіки.

Відповідно до плану на перші п’ять років підприємці будуть звільнені від сплати податку на прибуток, наступну п’ятирічку вони будуть платити його за зниженою ставкою – 8% і тільки з 2023 року повернуться до базової цифри, що до цього моменту становитиме 16%.

При цьому до 2018 року передбачається безмитне ввезення устаткування й можливість розрахунку за ПДВ векселями зі строком погашення 60 днів. Згідно з документом для кожної пріоритетної галузі пільги будуть надаватися за певним напрямом.

В АПК їх одержать проекти у сфері виробництва продовольчих продуктів, дитячого харчування й натуральних харчових оболонок для продуктів. Для транспортної сфери це буде реконструкція й будівництво нових доріг, вокзалів, аеропортів, морських портів.

Обіцяно підтримку ракетно-космічному й атомному машинобудуванню, авіаційному й суднобудуванню, виробництву устаткування для сільськогосподарських і гірських робіт. А в сфері ЖКГ уряд простимулює проекти модернізації енергозбереження, тепло- і водопостачання, переробки сміття.

Кожен проект, а також перелік устаткування, що буде імпортуватися безмитно, пройде процес розгляду й затвердження Кабміном.

Також уряд переглянув умови надання фіскальних пільг для проектів. Так, для великого бізнесу вартість проекту повинна становити від 12 млн євро, а кількість нових робочих місць – 250; для середніх підприємств – 1 млн євро й 50 робочих місць; для малих – 500 тис. євро й 25 робочих місць.

Закон про стимулювання припливу інвестицій у пріоритетні напрями економіки для створення нових робочих місць набув чинності в січні поточного року. Однак він не працює, оскільки уряд не затвердив список галузей, яким до 2032 року будуть надані пільги з оподатковування.


Читати також:

  1. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  2. Українці змушені змінювати форму зайнятості
  3. ЄС схвалив план фіндопомоги Греції
  4. Уряд обіцяє зменшити податковий тиск
  5. Комп’ютери отримають набір почуттів

Тема : News