В Україні кількість банків скоротилася на третину

В результаті діяльності НБУ з виводу з українського ринку проблемних банків банківська система втратила майже 1/3 гравців. Про це йдеться в огляді банківського сектору України, що був підготований аналітиками EY.

Так, якщо станом на 1 січня 2014 року в Україні нараховували 180 банків, то вже на 27 червня – 126 банків.

До десятки найбільших банків здебільшого увійшли установи з іноземним капіталом, серед яких − дочірні структури російських банків (Промінвестбанк, Сбербанк Росії, ВТБ Банк і Альфа-Банк).

Експерти EY визначили головні проблеми української банківської системи, серед яких: значна кількість неефективних фінустанов, відсутність ринку капіталу, недостатній рівень капіталізації, чимала частка неякісних активів, високий рівень доларизації, недовіра до фінансового сектору з боку населення, недостовірна фінзвітність деяких банків та низка інших.

Автори огляду також висловили думку, що невдовзі банкам складуть відчутну конкуренцію небанківські фінустанови (зокрема системи електронних платежів).

Також стало відомо, що агентство Fitch погіршило прогноз зниження вітчизняного ВВП з 9% до 10% за підсумками року, повідомляє видання investfunds.ua. Аналітики агентства повідомляють, що рейтинги банків України у найближчому майбутньому залишаться на слабкому рівні, хоча наразі наявні певні ознаки покращення операційного середовища.

У повідомленні йдеться, що перспективи відновлення вітчизняної економіки багато в чому залежать від макроекономічної ситуації. Нагадаємо, що в лютому поточного року агентство прогнозувало зниження українського ВВП на 5% за підсумками 2015 року, але в червні прогноз був погіршений до 9%.


Читати також:

  1. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  2. Прогноз Moody’s для українських банків
  3. Кожен десятий банк в Україні – збитковий
  4. Активні операції українських банків зросли
  5. В Україні не захищено третину комп’ютерів

Тема : News