В Україні покращився бізнес-клімат

Україна посіла 137 місце у світі за легкістю ведення бізнесу. Прогрес порівняно з 2011 роком становив 15 позицій. Про це свідчить щорічний рейтинг сприятливості ділового середовища Doing Business-2013.

Експерти відзначають, що за останній рік в Україні суттєво покращився бізнес-клімат, хоча у вітчизняних підприємців усе ще залишаються проблеми.

Так, Україна посідає одне з останніх місць у рейтингу з питань реєстрації власності та врегулювання неспроможності. Крім того, необхідно удосконалити процедуру видачі дозволів на будівництво. Зараз за цим показником наша країна посідає 183 місце серед 185 учасників рейтингу. Спостерігається погіршення і в секторі кредитування, захисту інвесторів, а також міжнародної торгівлі.

Разом з тим відкрити бізнес в Україні стало простіше. За цим показником Україна посіла 50 місце рейтингу. Були усунені мінімальні вимоги до капіталу для реєстрації і вимоги про наявність нотаріально завірених установчих документів. Також реалізація функції електронної подачі заявок для середніх і великих підприємств значно спростила процедуру сплати податків.

А найбільш сприятливою країною для ведення бізнесу, за версією Doing Business-2013, знову став Сінгапур. Далі йдуть Гонконг і Нова Зеландія, до п’ятірки лідерів потрапили також США і Данія.

Серед країн СНД найвище місце посіла Грузія − 9, яка піднялася на сім сходинок порівняно з минулим роком. Білорусь піднялася на 58 місце, а Росія в рейтингу Doing Business-2013 йде 112-ю.

Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) складають доповідь Doing Business вже десятий рік поспіль. Цього року експерти проаналізували економіки 185 країн. При складанні рейтингу вони враховували фактори, що сприяють або перешкоджають розвитку бізнесу та які відповідають 11 етапам життєвого циклу компаній.

Топ – 10

 1. Сінгапур
 2. Гонконг
 3. Нова Зеландія
 4. США
 5. Данія
 6. Норвегія
 7. Великобританія
 8. Корея
 9. Грузія
 10. Австралія

Читати також:

 1. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
 2. Рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу
 3. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
 4. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
 5. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських

Тема : News