В Україні щорічний оборот електронних грошей становить близько 2 млрд гривень

За різними оцінками річний оборот електронних грошей в Україні коливається від 2 млрд гривень до декількох млрд доларів. Такі цифри оприлюднив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в дослідженні «Електронні гроші в Україні».

Різницю в оцінках автори роботи пов’язують із закритістю звітності операторів електронних платіжних систем, а також свободою вибору для користувачів, які можуть зупинитися на зарубіжних операторах, чиї обороти неможливо порахувати.

У гривневому сегменті лідирує платіжна система WebMoney, що має близько 2 мільйонів українських користувачів. Кількість внутрішньосистемних операцій у минулому році становила 15 млн. За лідером розташувалися LiqPay, НСМЕП, Global Money, MoneXy, MAXI, W1.

У валютному сегменті першість належить системі «Яндекс.Деньги», за якою йдуть QIWI, WebMoney Transfer і світовий лідер PayPal.

При цьому значна частина даних за оборотами і кількістю користувачів недоступна. Опитані в ході дослідження експерти вагалися назвати цифри або відмовлялися розголошувати подібну інформацію.

Частка послуг електронних платежів становить лише соті відсотка від їх загальної кількості, причому точно виміряти цей показник неможливо, зазначають експерти. У Європі поширення таких послуг становить від 0,1 % до 3,5 %, найвищий рівень зафіксовано в Нідерландах, Бельгії і Італії.

Порівнявши розвиток електронних грошей у світі й Україні, автори дослідження дійшли деяких висновків.

Українській владі слід дозволити випуск електронних грошей не тільки банківським установам, а й іншим компаніям. Також необхідно дозволити використовувати електронні платежі для всіх видів розрахунків. Крім того, варто створити механізми погашення випущених електронних грошей шляхом вкладання залучених коштів у ліквідні активи.

Для уникнення ризиків відмивання коштів необхідно обмежити за розмірами транзакції за участю електронних грошей, додають експерти.

Нагадаємо, в жовтні Президент підписав Закон № 5284-VI, яким регулюються електронні гроші і платежі в Україні. Раніше ця сфера підпорядковувалася постанові НБУ № 481.


Читати також:

  1. Кияни тримають на депозитах у середньому 26 тис. гривень
  2. Українці витратили в інтернеті 2 млрд євро
  3. В Україні зникає готівка
  4. Банки заробили 1,9 млрд гривень
  5. Число користувачів Інтернету перевищило 2,2 млрд

Тема : News