Вартість оренди нерухомості зростає

На український ринок оренди житла невдовзі очікують зміни, адже у випадку коливання курсу валют господарі мають право переглядати вартість найму нерухомості, пише ubr.ua.

Так, за місяць гривня впала на 5% до 27,27 грн/$, але поки що орендодавці Києва не відреагували на таке ослаблення нацвалюти, повідомляє Ірина Луханіна, директор компанії Best & Seller. Таку ситуацію пов’язують з високими комунальними платежами, адже часто власники нерухомості навіть сплачують частину комунальних платежів, щоб утримати орендарів.

Учасники ринку зазначають: якщо гривня продовжуватиме падіння, ціни на оренду житла в столиці зростуть, але це станеться не раніше середини лютого. Втім, якщо офіційний курс подолає позначку в 30 грн/$, перегляд орендних ставок відбуватиметься активніше.

Пані Луханіна зазначила, що наразі коливань щодо кількості угод найму житла на ринку Києва не спостерігається, натомість сектор комерційної нерухомості вже відреагував на зміни курсу валют.

Ринок оренди нежитлових приміщень у столиці достатньо великий, адже підприємці шукають місця як для торгівлі, так і під офіси. Втім, у січні 2017-го чимало угод заморожували. Експерт пояснює це тим, що власники зайняли вичікувальну позицію щодо подальшої ситуації на валютному ринку, остерігаючись укласти невигідні угоди.

Також стало відомо, що упродовж минулого року середня вартість 1 м2 квартир у новобудовах Києва знизилася на 0,5% до 22 тис. 980 грн. Таку інформацію повідомляють аналітики порталу “Столична нерухомість”.


Читати також:

  1. Вартість оренди квартир в Україні
  2. У Києві зростає попит на оренду житла
  3. Ринок нерухомості досягнув дна?
  4. Ринок нерухомості в Україні завмер?
  5. Інвестиції у ринок нерухомості зростуть?

Тема : industry News,News