Відкрити бізнес в Україні іноземцям стало простіше

Нещодавно Мін’юст оприлюднив роз’яснення, у якому містяться законні підстави для спрощення процедури реєстрації фізособи-підприємця для іноземців, пише Ubr.ua. Раніше вітчизняний бізнес стикався з труднощами у співпраці з іноземцями як з ФОП.

Так, щоб підприємству укласти договір із іноземцем-ФОП, потрібно було, щоб він на законних умовах перебував в Україні і був зареєстрований як підприємець саме тут. Тобто особа з іноземним громадянством мала отримати дозвіл на тимчасове проживання, а під час відкриття ФОП вказати дані у графі “місце проживання/місцезнаходження фізособи-підприємця”.

Реєстратори тлумачили вимогу вказати місце проживання відповідно до положень Закону України “Про свободу пересування і вільного вибору місця проживання в Україні”, при чому дані щодо місця проживання іноземних осіб вносяться у низку документів: посвідку на тимчасове чи постійне проживання, свідоцтво біженця тощо.

Мін’юст у роз’ясненні вказує, що “місце проживання” іноземна особа може підтвердити іншим документом: інформацією з Держреєстру прав на нерухомість, договором оренди житла абощо.

Тож іноземцям, щоб зареєструвати ФОП в Україні, вже не потрібна посвідка на проживання, а необхідно лише отримати індивідуальний податковий номер, а також надати договір оренди житла, дані із Держреєстру прав на нерухоме майно, що підтверджує майнове право на нерухомість.

Окрім цього, стало відомо, що за результатами 2017 року чистий притік прямих іноземних інвестицій у вітчизняну економіку становив 2,3 млрд дол., а це на 29,4% менше за результати 2016 року – тоді показник сягав 3,27 млрд дол. Таку інформацію повідомляє прес-служба Нацбанку, пише Hyser.


Читати також:

  1. В Україні вести бізнес стало простіше
  2. Реєструвати бізнес стало простіше
  3. В Україні стало легше вести бізнес
  4. В Україні стало легше вести бізнес
  5. Прибуткових підприємств в Україні стало більше

Тема : News