Вітчизняна економіка за 6 місяців упала на 3%

Як повідомляє видання LB.ua, за перше півріччя цього року ВВП України “просів” на 3%. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту щодо внесення поправок до Держбюджету на 2014 рік.

Так, згідно із даними Держстату, за аналізований період посилилося падіння реального ВВП України. Якщо у січні-травні реальний ВВП становив 97,7% (порівняно з відповідним періодом минулоріч), то у січні-червні поточного року показник був 97,0%. Найбільш відчутне падіння було зафіксоване у червні − 94,1%.

Що стосується номінального ВВП, то за перше півріччя він дорівнював 648,9 млрд грн.

Також у повідомленні йдеться про те, що військові дії у Луганській і Донецькій областях спричинили не лише скорочення, але й практично повну зупинку ділової активності у цих регіонах.

З цієї причини промислове виробництво на Донеччині за перше півріччя продемонструвало скорочення на 12,3%, а у Луганській області − на 5%. Також на 5% впав видобуток кам’яного і бурого вугілля. Окрім цього, скоротилося металовиробництво − на 8,7%, машинобудівництво − на 18%, а також хімпром − на 14,1%.

Утім, згідно з оцінками аналітиків Dragon Capital, негативний вплив військових дій у регіоні на промисловість в цілому є обмеженим, і за підсумками поточного року виробництво скоротиться на 5%.

Індекс промислового виробництва за підсумками першого півріччя становить 95,3% від показника за аналогічний період 2013 року.


Читати також:

  1. За 11 місяців виробництво автомобілів в України скоротилося на 40%
  2. Українська економіка погіршує показники
  3. Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
  4. ICQ втрачає користувачів
  5. Вітчизняний авторинок відчутно просів

Тема : News