Влада вирішила ліквідувати спрощенців

За оцінками експертів Міжнародного валютного фонду (далі − МВФ), тіньовий сектор української економіки наразі становить 44,8%, а представники Ради Європи серед причин такої ситуації називають корупцію і незаконну економічну діяльність, у тому числі фіктивне підприємництво, шахрайство та ухилення від сплати податків, пише видання “Закон і Бізнес”.

Народні депутати стали авторами проекту змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів. У документі № 8089 йдеться про зменшення ставки ПДВ, а також про реформування спрощеної системи з огляду на європейський досвід.

Отже, планується знизити основну ставку ПДВ з 20 до 16% та обмежити види підприємницької діяльності, що дають право перебувати на II групі платників єдиного податку. Автори вважають, що таку можливість слід залишити лише тим фізособам-підприємцям, які виробляють товари, провадять роздрібний продаж на ринках, працюють у сфері ресторанного господарства, якщо площа об’єкта не перевищує 20 м2. Перебувати у II групі зможуть тільки ті, хто використовують засіб пересувної торгівлі.

Очікується, що спрощенцями залишать тих ФОП, які виконують роботи і надають послуги, у т. ч. й побутові, або ж реалізують товари у дистанційний спосіб. Традиційно для таких осіб граничний обсяг доходу становитиме 1,5 млн грн/рік, але вони повинні встановити РРО. Водночас спрощенців ІІІ групи ліквідують.

Для перших двох груп підприємців-спрощенців будуть введені заборони. Приміром, не можна буде торгувати вроздріб з трьох торговельних місць на ринках або продавати на двох об’єктах у ресторанах. Автори наголошують, що така діяльність є мережевим бізнесом. Санкції також зростуть і становитимуть до 200% від вартості товару, проданого із порушеннями, але не менше ніж 1 700 грн.


Читати також:

  1. Спрощенців стає більше
  2. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  3. Спрощенці вдвічі збільшили надходження від єдиного податку
  4. Влада зробить крок назустріч бізнесу?
  5. Що очікує на підприємців-спрощенців?

Тема : News