ВВП України знову падає

У третьому кварталі поточного року внутрішній валовий продукт України впав на 1,5% (у постійних цінах 2007 року) порівняно із аналогічним періодом 2012 року. Таку інформацію оприлюднила Держслужба статистики України.

Так, у повідомленні на сайті відомства йдеться, що падіння вітчизняного ВВП триває п’ятий квартал поспіль. Із урахуванням сезонного фактору порівняно з II кварталом падіння ВВП вповільнилося до 0,4%. Інформація про номінальний ВВП країни за підсумком третього кварталу не повідомляється.

У річному вираженні спад ВВП за підсумками II кварталу поточного року порівняно з результатом першого кварталу цьогоріч становив 1,3% і з урахуванням сезонного фактору падіння було 0,5%. За підсумками другого кварталу цього року номінальний внутрішній валовий продукт становив 351,896 млрд грн.

Нагадаємо, що згідно з прогнозом міжнародних фінансових організацій зростання ВВП за підсумками цього року не перевищить одного відсотка. Зокрема, за версією МВФ зростання ВВП України буде усього 0,4%, а Всесвітній банк прогнозує нульовий показник.

До речі, 14 вересня Кабмін зареєстрував проект державного бюджету на наступний рік, що передбачає ріст ВВП на рівні 3%, а інфляцію – на рівні 8,3% (грудень до грудня), а державний борг – 32,4% ВВП і дефіцит державного бюджету на рівні 2,7% ВВП. Наразі проект відправлений на доопрацювання.

Раніше повідомлялося, що прогноз світового ВВП на 2013-14 років був знижений аналітиками Міжнародного валютного фонду. Очікується, що за підсумками поточного року світовий ВВП уповільниться з 3,2% (минулоріч) до 2,9%. А у 2014 році зростання очікується на рівні 3,6%.


Читати також:

  1. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  2. Купівельна спроможність українців падає
  3. Економічний рейтинг України знижено
  4. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  5. Економіка України завершила рік з позитивною динамікою

Тема : News