Які країни українці обирають для заробітку?

Як і раніше, більшість українців, які розглядають роботу за кордоном як спосіб суттєво поліпшити своє матеріальне становище, шукають вакансії в Польщі, Італії, Канаді та Ізраїлі. Та дедалі частіше заробітчани звертають увагу на інші країни, де платять більше, а конкуренція нижча, пише ubr.ua.

Зі слів Костянтина Рудницького, керівника компанії “Befind & North – Ukraine”, зараз українці цікавляться вакансіями у Фінляндії, Естонії, Словаччині, Німеччині. Коефіцієнт звернень з приводу роботи у цих країнах зріс на 20−35%.

Окрім цього, заробітчани шукають можливість влаштуватися на роботу в США, Бельгії та Нідерландах.

Експерти зазначають, що чимало вакансій відкривається у незвичних для українців країнах. Приміром, зараз Катар демонструє попит на будівельників та інженерів, адже готується до проведення чемпіонату світу з футболу. А в Омані активно розвивається турбізнес.

Раніше в Польщі українським різноробочим пропонували заробітну плату на рівні 600−700 дол., але, щоб не втратити цю робочу силу, працедавці вирішили підняти оплату праці до  1 000 дол., як у Литві, Словаччині і Чехії.

Чимало вакансій, щоправда, із розмовною англійською, пропонують в ОАЕ, але така робота або нелегальна, або потребує наявності пакета певних документів. Натомість на Мальті, у Латвії і Чехії наші співвітчизники можуть працевлаштуватися цілком легально. Лише на сезонний підробіток слід розраховувати в Єгипті, Туреччині, Тунісі та інших теплих країнах.

Які ж саме вакансії українцям пропонують за кордоном? Як виявилося, інші держави потребують будівельників, зварників, механіків, електриків, сантехніків, швачок тощо. Польські працедавці, окрім технічних спеціалістів, шукають водіїв і програмістів.


Читати також:

  1. Українці обирають фріланс
  2. Які квартири обирають українці
  3. Робочим в Україні працевлаштуватися простіше за працівників офісів
  4. Українці активно позбуваються бізнесу
  5. HR-консультанти виявили фахівців, що були найзатребуванішими у жовтні

Тема : industry News,News