Якою буде інфляція у 2015 році?

За повідомленням “Економічної Правди”, Нацбанк за підсумками 2015 року прогнозує інфляцію на рівні 17,2%. Таку інформацію оприлюднила Валерія Гонтарева, голова НБУ.

У ході виступу у Верховній раді пані Гонтарева зазначила, що задля  попередження розвитку інфляції монетарний комітет розглядає можливість підвищення облікової ставки. Експерт додала, що регулятор продовжує шукати рівнозважений курс гривні.

Натомість аналітики агентства Standard&Poor’s на офіційному сайті компанії зазначили, що очікують інфляцію в Україні на рівні 11%. Так, прогнозується, що у 2015 році ВВП зазнає падіння на 3%.

У зв’язку з цим довготерміновий кредитний рейтинг за зобов’язаннями в іноземній валюті був знижений зі стабільного В- до негативного ССС+. Так само змінений рейтинг за зобов’язаннями у гривні.

Втім, експерти S&P вже у 2016 році прогнозують зростання ВВП на 1,5% до 118 млрд дол. А у 2017 році показник зросте на 2,5%, досягнувши позначки у 141 млрд грн.

Щодо інфляції, то у 2016-2017 рр. S&P прогнозує її зниження до 6-7%.

Нагадаємо, за підсумками минулого року інфляція в країні сягнула позначки у 24,9%.

Що стосується інфляційних очікувань українського бізнесу на найближчий рік, то вони погіршилися. Про це повідомляє Капітал, посилаючись на дані прес-служби Нацбанку України.

У повідомленні йдеться про те, що респонденти очікують зростання споживчих цін, а також витрат на виробництво, що зумовлено знеціненням гривні. Втім, дане щоквартальне опитування керівників бізнесу показало і покращення ситуації у середньотривалій перспективі. Хоча учасники опитування вже п’ятий квартал підряд визначають фінансово-економічний стан свого бізнесу як негативний, але баланс оцінок покращився (-5,6% порівняно з -8,2% у III-кварталі 2014 року).

Такий результат був досягнутий здебільшого за рахунок с/г підприємств і видобувної промисловості. Окрім цього, вперше за останні чотири квартали керівники крупних підприємств оцінили фінансово-економічний стан своїх підприємств як позитивний.


Читати також:

  1. Що буде з українським ринком нерухомості у 2015 році?
  2. Moody‘s: у 2014 році ВВП України зросте
  3. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  4. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  5. Україна у 2011 році зменшила сукупний держборг до 36% ВВП

Тема : News