Якою повинна бути зарплата українця, аби жити гідно?

Як стало відомо з опитування порталу hh.ua, для гідного життя в Україні потрібно отримувати зарплату не менше 20 тис. грн. Щоб досягнути бажаного рівня доходів, українці готові виїхати за кордон на заробітки, працювати за ненормованим графіком, а також влаштовуються на «нелюбу» роботу.

Наразі середня зарплата в країні становить 3-4 тис. грн, а в столиці трохи більше – у середньому 7 тис. грн.

Четверта частина респондентів вважають, що достойна оплата праці станом на сьогодні повинна бути не менш 20 тис. грн щомісячно, а 1/5 український офісних працівників гідну зарплату оцінюють у 30 тис. грн. Стільки ж “білих комірців” відповіли, що місяць достойного життя обходиться в 50 тис. грн. Також є невеликий відсоток тих, хто вважає, що в ідеалі зарплата українця має бути понад 100 тис. грн і більше.

Інша частина респондентів скромніші у своїх запитах. Так, один з восьми опитаних гідною зарплатою вважає суму 15 тис. грн, а один з десяти  – 10 тис. грн. Цікаво, що лише дві людини із сотні назвали достойною оплату праці розміром п’ять тис. грн.

Слід зауважити, що під “гідним життям” офісні працівники мають на увазі таке, коли українець може займатися улюбленою справою, але при цьому бути фінансово незалежним, мати можливість забезпечити будь-які свої потреби, втілювати мрії і плани, не задумуючись про гроші. Також серед важливих ознак опитані назвали відчуття безпеки, впевненості в завтрашньому дні і забезпеченій старості.

Не менш важливим вважається доступ до хорошої медицини, освіти, соцзахист, комфортні житлові умови, транспорт, облаштований побут, а також можливість відпочинку і подорожей.

Опитування також показало, що троє з п’яти учасників задля високооплачуваної роботи не проти переїхати до іншої країни. Більше половини готові працювати понаднормово. Також наші співвітчизники за гідну зарплату можуть займатися роботою, яка їм не цікава, а кожен шостий згодний терпіти труднощі та працювати без вихідних.

Окрім цього, кожен дванадцятий заради хороших заробітків терпітиме неприємний колектив, буде жертвувати особистим часом, настроєм і дозвіллям.

Втім, більш свідомі респонденти заради високих прибутків готові отримати додаткову освіту, підвищувати рівень своєї  кваліфікації, брати на себе додаткову відповідальність, зростати професійно і особистісно.

До речі, для кожного шостого учасника опитування важливо, насамперед, отримувати від своєї роботи задоволення, а гроші в такому випадку менш вагомі.

В опитуванні, що було проведене в січні 2016-го, взяли участь 3282 респонденти із різних регіонів країни.


Читати також:

  1. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар
  2. Середня зарплата в Україні зросла
  3. Якою буде інфляція у 2015 році?
  4. На кожного українця припадає по 4 рахунки у банку
  5. Що мотивує українців до роботи?

Тема : News