Яку роботу шукають українці старші 45 років?

Згідно з інформацією порталу rabota.ua, за січень-серпень 39,5 тис. українців віком 45+ розмістили свої резюме на сайті. У яких сферах таким фахівцям знайти роботу найпростіше?

Що стосується портрета українського шукача 45+, то лише 47% з тих, хто шукає роботу у цьому віці, мають вищу освіту, а 1% – диплом МВА. Кожен четвертий претендент із середньою спеціальною освітою, а кожен двадцятий – з незакінченою вищою.

Цікаво, що 12% у своїх резюме не вказали інформацію про досвід роботи. Здебільшого це шукачі, які бажають перекваліфікуватися, або ж колишні підприємці. Лише 69% підтвердили, що їхній досвід перевищує п’ять років.

Більшість розміщених резюме належать спеціалістам – 38%, ще 28% – робочим. Менеджерів середньої ланки серед них 14%, а топ-менеджерів – лише 6%.

Щодо сфер, де таких спеціалістів найбільше, то тут лідирує сфера виробництва, адміністративний персонал (водії), а також бухгалтерія. Отже, зрілі спеціалісти здебільшого шукають роботу водіями, домашнім персоналом, робочими у виробничій і будівельній сферах, а також бухгалтерами, охоронцями тощо.

Також стало відомо, які спеціальності у вишах обирають українські абітурієнти. Так, згідно з дослідженням бази даних vstup.info, проведеного Асоціацією “IT України” та Освітнім медіа-клубом, найвищим конкурс виявився на спеціальність “програмна інженерія” – 21,2 людини на бюджетне місце.

Показник на спеціальність “право” дорівнював 20,5, а на третьому місці опинилася спеціальність “економіка і фінанси, банківська справа і страхування” із результатом майже 10 заяв.


Читати також:

  1. Українці восени посилено шукають роботу
  2. Українці обирають роботу не за спеціальністю
  3. Причини, з яких українці змінюють роботу
  4. Яку роботу українці шукали у 2013 році?
  5. Портрет українського піарника: який він?

Тема : industry News,News