ЄБРР допоможе Україні… після МВФ

У наступному році Україна зможе одержати інвестиції від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) як і в 2012 році за умови, що домовиться з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про нову угоду за програмою stand-by. Про це повідомив Андре Куусвек, директор ЄБРР в Україні.

Якщо нашій державі все-таки вдасться підписати нову програму співробітництва із МВФ, то банк продовжить фінансування на колишньому рівні, а якщо ні, то сума інвестицій буде набагато меншою, відзначає Куусвек.

На його думку, поновлення програми stand-by позитивно може позначитися й на інвестиційній привабливості України, у нашу державу знову надійдуть іноземні капіталовкладення.

Представник банку також проінформував, що за поточний рік в Україні ЄБРР профінансував проекти на суму 665 млн євро. Окрім того, Куусвек сподівається на збільшення цієї суми до 900 млн, тому що в портфелі банку є ще група проектів, договір на фінансування яких може бути підписаний до кінця року.

Як підсумок падіння загального обсягу інвестицій ЄБРР в економіку нашої країни становитиме 10% порівняно з минулим роком.

Причиною таких показників є нестабільність інвестиційного клімату в країні, і як результат − зменшення обсягів не тільки іноземних, але й внутрішніх інвестицій, говорить директор ЄБРР в Україні.

Слід зазначити, що Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим фінансовим інвестором нашої країни.

Раніше повідомлялося, що МВФ із 7 по 17 грудня повинен провести переговори з українською владою про нову програму stand-by. Адже поточна програма завершиться вже до кінця 2012 року.

У липні 2010 року МВФ відновив роботу з Україною за новою програмою кредитування stand-by на суму більш ніж 15 млрд доларів. Але вже наступної весни виконання програми було припинено на етапі другого перегляду. У підсумку Україна змогла одержати лише два транші сумою 3,4 млрд доларів.

Рейтингове агентство Fitch Ratings також прогнозувало, що у випадку непідписання нової угоди із МВФ у наступному році Україну може очікувати девальвація гривні й падіння рейтингів.


Читати також:

  1. У 2011 році в Україні видобули понад 80 млн тонн вугілля
  2. Fitch: Україні необхідна підтримка МВФ
  3. Кожен п’ятий працівник відчуває себе недооціненим після тривалого відрядження
  4. МВФ прогнозує інфляцію в Україні на рівні 7%
  5. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості

Тема : News