Європейська комісія назвала 12 країн, що викликають занепокоєння

Європейська комісія назвала 12 країн, що викликають занепокоєнняЗаступник голови Єврокомісії Оллі Рен виступив у Страсбурзі з повідомленням про першу доповідь європейського механізму попередження та виправлення макроекономічних дисбалансів.

“Ця доповідь – апарат виявлення, інструмент спостереження, який повинен дозволити нам констатувати накопичення макроекономічних дисбалансів, що завдають шкоди і створюють ризики в таких областях, як конкурентоспроможність, стан експорту, приватні банківські рахунки, приватна заборгованість або ринки нерухомості”, – роз’яснив Рен.

Заступник голови Єврокомісії вказав на 12 країн, де спостерігаються різні макроекономічні відхилення. У числі країн, чия макроекономічна ситуація заслуговує більш скрупульозного аналізу виявилися Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Данія, Кіпр, Іспанія, Італія, Словенія, Фінляндія, Франція і Швеція.

На думку чиновника, поглиблений аналіз дозволить з’ясувати ступінь ризиків і дасть змогу Єврокомісії запропонувати рекомендації щодо виправлення становища.

Крім того, Греція, Ірландія, Латвія, Португалія і Румунія не піддавалися аналізу цього механізму у зв’язку з тим, що їх економіка і без того перебуває під пильним контролем у зв’язку з програмами допомоги, додав Рен.
Механізм попередження та виправлення макроекономічних дисбалансів є частиною нової системи економічного управління ЄС. Він входить до пакету законодавчих ініціатив Єврокомісії, що набрали чинності в грудні минулого року, повідомив чиновник

Рен зазначив, що криза, крім поганого стану державних фінансів, була підсилена накопиченням макроекономічних дисбалансів. “Для мене ця система макроекономічного аналізу – спосіб інтенсифікувати наш діалог у розробці економічної політики з державами-членами ЄС. Це новий тип партнерства, що дозволяє давати політичні поради з нагальних проблем”, – підкреслив заступник голови Європейської комісії.


Читати також:

  1. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн
  2. Київ має намір у 2012 році заробити на рекламі не менш як 100 млн грн
  3. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  4. Київрада відмовилася продавати банк «Хрещатик»
  5. Комп’ютери Apple небезпечні для підприємств.

Тема : News