Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів

Агентство Thomson Reuters оцінило обсяг угод злиття і поглинання в 2012 році в 2,4 трлн доларів, що є мінімальним показником з 2010 року. Найбільш активними учасниками таких операцій були компанії США. У цілому, експерти агентства називають рік, що минає, роком стагнації. Інвестори продовжують сумніватися в найближчих перспективах світової економіки.

Американські компанії взяли участь у 49% угод від усіх укладених угод M&A. На частку європейських гравців припало 28% договорів. Разом з тим, зменшення кількості угод зафіксовано на обох ринках – у Європі зниження склало 3%, а в США – 8%.

Угоди M&A у країнах з економікою, що розвивається, становили 12% від загальносвітового показника. Тут також зафіксоване кількості злиття і поглинання на 16%. Лідирує в цьому сегменті Китай, компанії Піднебесної уклали 37% угод на ринках, що розвиваються. Далі ідуть Південна Корея (частка − 12%), Бразилія (10%). Варто відзначити, що Росія посіла 4 місце (9%) багато в чому завдяки угоді між ВР і Роснафтою, сума якої становила 54,5 млрд доларів.

Серед секторів економіки позицію лідерів утримує енергетика, компанії ринку уклали 19% від усіх угод M&A. Фінансовий сектор залишив за собою другу сходинку (11%), третю зайняла обробна промисловість (10%)

Найбільшою подією в році, що минає, став поділ американського фармацевтичного гіганта Abbott Laboratories, сума угоди становила 55,3 млрд доларів.

Усього обсяг угод поділу або виділення в окремі структурні частини компаній становили 1,1 трлн доларів, або 47% від загального обсягу угод. Ця цифра є рекордною з 1992 року, аналітики пов’язують такі показники з бажанням компаній підвищити ефективність своїх активів через спрощення корпоративної структури управління.

Лідером серед фінансових консультантів залишився Goldman Sachs. Інвестиційна компанія виступила консультантом в 393 угодах на загальну суму 617 млрд доларів. Morgan Stanley, що взяв участь у 361 угоді на 488 млрд доларів, у рейтингу другий. Третє місце за британським Barclays.


Читати також:

  1. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  2. Обсяг торгів на фондовому ринку за рік виріс у півтора рази
  3. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  4. Обсяг ринку онлайн-реклами в Європі досяг позначки в 20,9 млрд євро
  5. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року

Тема : News