Замість перевірок – горизонтальний моніторинг

perevirky

Найбільшим платникам податків Державна податкова служба України пропонує горизонтальний моніторинг. Підприємства матимуть низку переваг від застосування нового сервісу.

Горизонтальний моніторинг здійснюватиметься органом ДПС. Держустанова проводитиме процедури відстеження та аналізу податкових ризиків за фінансово-господарськими операціями, які будуть планувати і проводити великі платники податків за добровільною згодою.

Контроль здійснюватиметься через надання інформації в електронній формі, що замінить традиційні  перевірки. Таким чином Державна податкова служба зможе промоніторити господарську діяльність платників податків. У свою чергу ДПС буде проводити консультації та давати відповіді щодо податкового обліку господарських операцій, а також  повідомлятиме про ризикові операції. Це дасть можливість уникнути контактів із сумнівними бізнес-партнерами.

Перевагою нової системи є мінімальне втручання податкової у поточну діяльність платників податків, оперативне реагування на проблеми платника податків ДПС, можливість проведення незалежного аудиту, вдосконалення ризикоорієнтованої системи адміністрування податків, формування довіри до податкової. Через таке нововведення буде зменшено кількість планових та позапланових перевірок, а в майбутньому взагалі відмова від них.

Заплановано створення спеціального Інтернет-порталу для великих платників податків, де вони зможуть знайти необхідну податкову інформацію. За таких умов учасник експерименту уникає необхідності проводити звірку розрахунків.


Читати також:

  1. Податкова зробила крок до діалогу з бізнесом
  2. Держпідприємства звільнили від проведення тендерів
  3. Податкова продовжила робочий день через перереєстрації єдинників
  4. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  5. НКЦПФР затвердила порядок ведення реєстру аудиторів

Тема : News