Зарплати і пенсії в Україні підвищать

Згідно із заявою Арсенія Яценюка в ході виступу у “10 хвилинах з прем’єр-міністром”, від 1 вересня поточного року розмір мінімальної зарплати, пенсії, зарплати для бюджетників і стипендії буде підвищено, повідомляє видання finance.ua.

Арсеній Яценюк зазначив: “Для стабілізації економічного і фінансового сектору країни за останні 9 місяців було зроблено чимало. Так, лише за серпень вдалося зібрати додаткових майже 2 млрд грн ПДВ. Тобто, раніше ця сума розкрадалася корупціонерами”.

Спільно з Президентом було прийняте рішення щодо підвищення соцстандартів для населення. Раніше передбачалося, що мінзарплата і прожитковий мінімум зростуть від 1 грудня, але був знайдений фінансовий ресурс для того, щоб зробити цей крок вже від 1 вересня, повідомляє пан Яценюк.

Так, мінімальна зарплата зросте з 1218 грн до 1378 грн. Мінімальна пенсія дорівнюватиме 1074 грн, а для осіб з особливими потребами передбачено додаткових 100-200 грн.

Також передбачається, що виплати вчителям залежно від категорії підвищаться на 474-605 грн, сімейні лікарі отримають підвищення зарплати на 453 грн, медсестри − на 304 грн, працівники сфери культури (в т.ч. бібліотекарі) − на 348 грн, а працівники соціальної сфери − на 304 грн.

Що стосується студентів, то стипендія тих, хто навчаються у вишах I-II категорії, підвищиться на 112 грн, а III-IV категорії − на 95 грн. Окрім цього, зростуть соціальні виплати матерям-одиначкам − на 350-727 грн.


Читати також:

  1. Українці витрачають на харчі більшу половину зарплати
  2. Зарплати айтішників зростають
  3. Індекс реальної зарплати в травні виріс на 2,8%
  4. Рекрутери назвали фактори, що впливають на розмір зарплати
  5. Інвестиційний клімат в Україні покращився?

Тема : News