Зерно здорожчає на 20%?

У ході V Міжнародного інвестиційного агробізнесфоруму, що відбувся 17 квітня поточного року в Києві, стало відомо, що у 2014 році ціни на олійні і зернові культури зростуть, як мінімум, на 15-20%. Таку інформацію оприлюднив Алекс Ліссітса, президент асоціації УКАБ, передає УНН.

Зі слів експерта, таке зростання цін позитивно вплине на фінпоказники компаній. Попри те, що нинішня посівна кампанія проходить у складних фінансових і погодних умовах, більшість аграріїв зможуть якісно завершити її.

Втім, пан Ліссітса прогнозує, що дрібних фермерів і тих виробників сільськогосподарських продуктів, які мають обмежене фінансування, спіткають труднощі. Натомість великі гравці аграрного ринку наразі не виходять за межі планів, які були намічені по весняно-польовим роботам і посівам. Також він додав, що хоча поточний рік і буде складним, але очікується, що для аграрного сектору він не стане несприятливим.

Також стало відомо, що станом на 16 квітня поточного року фактичний обсяг експорту зернових культур від початку 2013/14 маркетингового року становив 28 556 тисяч тонн, повідомляє “ПроАгро”. Так, з України за кордон було поставлено 8 тис. т пшениці, 18 083 тис. т кукурудзи і 2 154 тис. т ячменю, а також 308 тис. т інших зернових.

Як прогнозує Мінагрополітики, у 2013/14 маркетинговому році Україна на зовнішні ринки зможе поставити майже 34 млн т зернових.


Читати також:

  1. Світові ціни на зерно впали
  2. Аграрний сектор продемонструє приріст у 109,3%
  3. За 11 місяців виробництво автомобілів в України скоротилося на 40%
  4. Українські підприємства потребують кредитування
  5. Вторинне житло в Києві зросло у ціні

Тема : News