Змінено порядок реєстрації нерухомості

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок реєстрації нерухомого майна. Реєстрація майна за новими правилами здійснюватиметься з початку 2013 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Із нового року українцям здійснити державну реєстрацію прав нерухомого майна стане легше, оскільки ця функція виконуватиметься нотаріусами.

Після купівлі-продажу чи дарування нерухомості, за новим порядком реєстрації, громадянам не потрібно буде звертатися до нотаріуса, щоб внести відповідний договір до Реєстру правочинів – одержавши виписку з реєстру, достатньо буде звернутися в БТІ для реєстрації права на це майно.

Окрім цього, Кабмін виключив положення щодо поширення права податкової застави на будь-які активи платника податків із Порядку ведення Державного реєстру, враховуючи нерухоме майно. Таким чином виконується норма щодо поширення права податкової застави на будь-які активи платника податків.

Також уряд уточнив перелік документів, необхідних для здійснення державної реєстрації прав власності на реконструйований чи новозбудований об’єкт нерухомого майна. Заявник для реєстрації права власності  на  один із цих об’єктів повинен подати технічний паспорт на нього.

Раніше щоб оформити право власності на нерухоме майно, для державної реєстрації подавалися документи, які містили технічні характеристики нерухомості та проводилася її технічна інвентаризація..

Як зазначають урядовці, державна реєстрація застави суден внутрішнього плавання, повітряних та морських суден, космічних об’єктів проводитиметься відповідно до загального порядку державної  реєстрації обтяжень рухомого майна.

Прийняті зміни наберуть чинності з 1 січня 2013-го  року одночасно з введенням в країні нової системи реєстрації прав на нерухоме майно.


Читати також:

  1. Права на нерухомість та земельні ділянки будуть оформляти нотаріуси
  2. НКЦПФР затвердила порядок ведення реєстру аудиторів
  3. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  4. ФДМУ втратить контроль над ринком оцінки майна
  5. Узаконено земельні аукціони

Тема : News